Tablety AGAiT Vento jeszcze w tym roku

AGAiT Vento, firma należąca do jednego z największych gigantów elektronicznego świata – Asusa – zamierza do końca bieżącego roku zaprezentować własne tablety. Na razie zbyt wiele szczegółów odnośnie nadchodzących urządzeń nie mamy, jednakże pojawiły się już pierwsze spekulacje.

Reklama

Wynika z nich, że sercem sprzętu AGAiT Vento będzie procesor Qualcomm Snapdragon, najprawdopodobniej o taktowaniu 1GHz. Co więcej, tablety mają działać pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android – nie wiadomo której wersji. Dotykowe ekrany rezystancyjne urządzeń mają mieć przekątną od 7 do 10-cali.

Raczej nie powinniśmy się spodziewać zabójczej specyfikacji tabletu AGAiT Vento. Jeśli pójdziemy tym tropem, dojdziemy do wniosku, że tablety producenta pojawić się w sprzedaży w Chinach, Indiach, Brazylii czy Rosji, by uniknąć nakładania się na urządzenia Asusa.

Przypomnijmy, że na targach Computex 2010 Asus zaprezentował dwa tablety: Eee Pad EP121 i Eee Pad EP101TC. Nie sposób również nie wspomnie? o niesamowitej koncepcji Asus Stealth oraz o prototypie ultra cienkiego tabletu.