Asus Stealth. Super koncepcyjna hybryda komputera i tabletu

Od kiedy na rynku pojawiły się laptopy, życie stało się o wiele łatwiejsze. Pod nogami plącze nam się mniej kabli, koło biurka mamy wiele więcej przestrzeni niż wcześniej. Asus pomyślał jednak, by jeszcze bardziej nam umilić życie. Niesamowita hybrydowa koncepcja producenta łączy w sobie przenośny komputer z tabletem.

Gdy jest taka potrzeba, korzystamy z niego jak z normalnego komputera stacjonarnego, jeśli musimy gdzieś wyjść, chowamy klawiaturę i używamy go jako tabletu internetowego – tak w skrócie można opisać Asusa Stealth.

Urządzenie to ma być wyposażone w wysuwaną klawiaturę standardowych rozmiarów, która służy również jako podstawka tabletu. Do kontrolowania sprzętu może nam służyć zarówno klawiatura i myszka, jak i dotykowy wyświetlacz.

Komputer możemy złożyć w tablet w jedynie kilka ruchów. Wszystkie elementy chowają się w obudowę urządzenia, dzięki czemu naszym oczom ukazuje się tablet internetowy. Gdy zachodzi taka potrzeba, w kilka chwil możemy zmienić tablet w laptopa.

Szczegółowe dane na temat specyfikacji Asusa Stealth nie zostały ujawnione. Miejmy nadzieję, że koncepcyjne urządzenie trafi na taśmy produkcyjne, a co za tym idzie – że już na początku przyszłego roku pojawi się na półkach sklepowych. Ciekawe tylko jaka będzie jego cena…

HomeLab