tabletofon htc dix

Tabletofon HTC DIx z czterema rdzeniami i ekranem 5″ 1080p coraz bliżej (update: zdjęcie)

tabletofon htc dix

Samsung rok temu zainteresował rynek, zarówno potencjalnych klientów, jak i pozostałych producentów, nowym rodzajem sprzętu: tabletofonami. Pierwsza generacja Galaxy Note (5,3″) nalazła ponad 10 milionów odbiorców na całym świecie, koreański koncern ma nadzieję na sprzedanie ponad 20 milionów egzemplarzy drugiej generacji, Galaxy Note 2 (5,5″). Podobne urządzenie ma w ofercie również LG, Optimus Vu (5″), który niebawem trafi do sprzedaży międzynarodowej. A niebawem do oferty kolejnego producenta ma dołączyć urządzenie z pogranicza smartfonów i tabletów. Swój tabletofon szykuje HTC, co nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Wiemy już całkiem sporo na temat tego urządzenia.

Według najnowszych informacji, urządzenie tajwańskiego koncernu ma zostać wyposażone w 5-calowy wyświetlacz 1080p (480 ppi), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4, 1.5GB RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Jego systemem operacyjnym będzie najprawdopodobniej Android Jelly Bean.

Produkt, obecnie znany z nazwy kodowej HTC DIx (HTC DROID Incredible X), ma posiadać diodę informującą o nieodebranych połączeniach i ładowaniu zarówno z przodu, jak i z tyłu – przy aparacie. Co więcej, ma w nim zabraknąć slotu kart microSD, a akumulator modelu ma być niewymienialny (podobnie jak w HTC One X). Nie wiadomo czy urządzenie będzie oferowało wsparcie dla rysika, znanego z HTC Flyer, czyli HTC Scribe.

Na 19 września HTC przygotowuje konferencję prasową. Kto wie, być może właśnie wtedy światło dzienne ujrzy tabletofon HTC.

Aktualizacja:

Czy tak właśnie wygląda tabletofon HTC? Poznajcie HTC One X5, wciąż jeszcze nieoficjalnie:

htc one x5

źródło, źródło