Reklama
Teclast T40 tablet
Teclast T40 (źródło: Teclast)

Teclast T40 5G może być bardzo przystępnym cenowo tabletem z modemem 5G

Smartfony z modemami 5G są coraz tańsze. Niestety, proces obniżania cen w przypadku tabletów, zapewniających obsługę sieci piątej generacji, nie przebiega tak samo szybko. Nadchodzący Teclast T40 5G może to zmienić.

Reklama

Producenci jakoś niezbyt się spieszą, aby wprowadzić modemy 5G na pokłady tabletów z niższej niż flagowa półki. Jednymi z pierwszych, bardziej przystępnych cenowo urządzeń tego typu mogą być nadchodzące Samsung Galaxy Tab S7 Lite oraz potencjalnie jeszcze tańszy Teclast T40 5G.

Teclast T40 5G może być bardzo przystępnym cenowo tabletem z modemem 5G

Modemy 5G powoli stają się standardem w smartfonach, a przynajmniej są coraz częściej spotykane w nich. W przypadku tabletów proces wdrażania obsługi sieci piątej generacji idzie w iście ślimaczym tempie, ale na szczęście całkowicie ich to nie omija. Teclast T40 5G może się wyróżnić na rynku, ponieważ powinien być jednym z najtańszych tabletów z modemami 5G, jeśli nie najtańszym.

Telcast oficjalnie poinformował, że jego pierwszy tablet z modemem 5G znajduje się obecnie w fazie prototypu i lada chwila rozpoczną się jego testy. Trudno powiedzieć, ile będą one trwały i kiedy producent wprowadzi ten sprzęt na rynek – można mieć jedynie nadzieję, że wszystko pójdzie gładko i zgodnie z założeniami.

Teclast T40 5G tablet
Teclast T40 5G (źródło: ITHome)

Teclast ujawnił, że Teclast T40 5G został wyposażony w procesor UNISOC T7520, który jest już drugim układem tego producenta z modemem 5G do urządzeń mobilnych. Do jego produkcji wykorzystywany jest 6-nm proces technologiczny EUV, dzięki któremu udało się zwiększyć gęstość tranzystorów o 18% i zmniejszyć pobór prądu o 8% względem 7-nm litografii.

Procesor UNISOC T7520 zapewnia też wsparcie dla sieci piątej generacji na całym świecie (zarówno w standardzie NSA, jak i SA) oraz obsługę VoNR (tj. rozmów głosowych przez sieć 5G), a także aparatów o rozdzielczości nawet 100 Mpix. UNISOC informuje również, że nowy procesor zużywa o 35% mniej energii podczas transmisji danych w sieci 5G i o 15% mniej w trybie standby niż UNISOC T7510.

Niestety, na tę chwilę nie jest znana dokładna specyfikacja Teclast T40 5G, ale powinna być ona bardzo podobna do parametrów Teclast T40, który w Chinach sprzedawany jest za 1149 juanów (równowartość ~690 złotych). W związku z tym spodziewamy się, że cena nadchodzącego tabletu z modemem 5G będzie niewiele wyższa.