Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019

Samsung przygotowuje tablet, który będziesz chciał kupić

Samsung ostatnio jakby bardziej przyłożył się do tabletów, bowiem wprowadził na rynek ciekawe nie-flagowce Galaxy Tab S5e i Galaxy Tab A 10.1 2019, które w swoich cenach są naprawdę ciekawymi propozycjami. Wkrótce na rynku zadebiutuje kolejny, obiecująco zapowiadający się sprzęt z niezłą specyfikacją i zupełnie nowym rysikiem S Pen.

Wiadomo, że nowy tablet Samsunga nosi oznaczenia kodowe SM-T540, SM-T545 i SM-T547. Nie mamy natomiast pewności, co do jego rynkowej nazwy, ale jest cień szansy, że do sklepów trafi on jako Galaxy Tab Active Pro, gdyż producent już w połowie czerwca br. zastrzegł taki znak towarowy w EUIPO (Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej).

Reklama

Samsung SM-T540, SM-T545 i SM-T547 – specyfikacja

Chociaż nie wiemy jednej z najważniejszych rzeczy, tj. w jaki ekran zostanie wyposażona nadchodząca nowość, to znamy sporo szczegółów na temat jej specyfikacji. Wiele osób z pewnością nie pozostanie obojętnych wobec faktu, że na pokładzie tabletu znajdzie się bardzo wydajny, ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616 i 4 GB RAM – takie połączenie powinno sprawić, że sprzęt będzie działał szybko i płynnie. A jego pracą ma zarządzać system Android 9.0 Pie z interfejsem One UI.

tablet Samsung Galaxy Tab S5e
Samsung Galaxy Tab S5e

Nowy tablet zaoferuje moduły Bluetooth 5.0 i dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac oraz opcjonalnie także LTE. GPS też nie powinno zabraknąć, aczkolwiek na razie żadne źródło tego nie potwierdza. Przydatnym udogodnieniem dla wielu osób może być również NFC. Do tego na liście parametrów znajdzie się slot na kartę microSD, port USB-C i akumulator o pojemności 7600 mAh.

Co więcej, nadchodzący tablet ma zaoferować także „zupełnie nowy” rysik S Pen, aczkolwiek na razie nie wiadomo, jakimi możliwościami i funkcjami będzie się on charakteryzował.

Samsung SM-T540, SM-T545 i SM-T547 – premiera

Samsung nie wspomina nic o rychłej premierze nowego tabletu, ale nie zdziwimy się, jeśli producent zaprezentuje taki sprzęt podczas zbliżających się targów IFA 2019 w Berlinie. Szczególnie że Koreańczycy mają się na nich pokazać.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Tomka)

Źródło: Tabletmonkeys, LetsGoDigital