Samsung Galaxy Tab A 2019

Samsung pracuje nad tabletem z procesorem z Galaxy S9

Procesor niewątpliwie jest jednym z najważniejszych podzespołów każdego urządzenia mobilnego. Im mocniejszy chipset, tym większa pewność, że poradzi sobie nawet z bardziej wymagającymi zadaniami. Użytkownicy prawdopodobnie się więc ucieszą, że Samsung pracuje nad tabletem z układem Exynos 9810, który został zastosowany m.in. w high-endowym Galaxy S9.

Samsung ma w swojej aktualnej ofercie kilka tabletów. Najbardziej interesujący dla przeciętnego użytkownika, który chciałby poużywać go przez kilka lat, jest Galaxy S5e, bowiem oferuje bardzo dobrą specyfikację w atrakcyjnej cenie. Oprócz niego, za podobne pieniądze, można też kupić Galaxy S6 Lite, którego da się obsługiwać również rysikiem.

Wybór pomiędzy tymi dwoma modelami nie jest prosty – każdy ma coś, czego nie oferuje ten drugi, więc nie można jednoznacznie wskazać, który jest „lepszy”. Sytuacja prawdopodobnie skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy na rynek trafi nowy tablet Samsunga z procesorem Exynos 9810.

Samsung pracuje nad tabletem z układem Exynos 9810 z Galaxy S9

Exynos 9810 nie jest już najnowszym procesorem – w pierwszej kolejności został zastosowany we flagowcach Samsunga z 2018 roku – Galaxy S9, Galaxy S9+ i Galaxy Note 9. Chipset ten nie poszedł jednak w odstawkę – można go znaleźć na pokładzie również Galaxy Note 10 Lite, a wkrótce także nowego tabletu.

Samsung Galaxy Note 9 z procesorem Exynos 9810
Samsung Galaxy Note 9 z procesorem Exynos 9810 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Jak donosi serwis Nashville Chatter, Samsung pracuje nad tabletem o oznaczeniu kodowym SM-T575, który zostanie wyposażony w procesor Exynos 9810 oraz 4 GB RAM (informacje te ujawnił pierwotnie benchmark Geekbench). Urządzenie uzyskało także certyfikat TUV Rheinland, który z kolei zdradził, że model ten zaoferuje akumulator o (typowej) pojemności 5050 mAh.

Znając sposób oznaczania tabletów Samsunga, można dojść do wniosku, że SM-T575 to wersja z modemem LTE. Zapewne pojawi się zatem też wariant SM-T570 z samym WiFi.

Według serwisu SamMobile, możemy tu mieć do czynienia z nowym tabletem z serii Galaxy Tab A. Na tę chwilę trudno jednak zgadnąć, kiedy urządzenie zadebiutuje na rynku. Jego oficjalna premiera mimo wszystko wydaje się kwestią czasu, skoro Samsung zabiega o stosowne certyfikaty przed wprowadzeniem tego sprzętu na rynek.