Tablet Motoroli z czterordzeniowym procesorem spodziewany we wrześniu | Tabletowo.pl

Tablet Motoroli z czterordzeniowym procesorem spodziewany we wrześniu

Dołącz do dyskusji 0

Nie tak dawno na rynku telefonów komórkowych rozpoczęła się walka na ilość megapikseli w instalowanych aparatach, a ostatnio coraz popularniejsze staje się prześciganie na ilość rdzeni w procesorach. Sytuacja zdaje się przenosić na tablety internetowe. Początkowo panował trend stosowania jednordzeniowej jednostki, ale odkąd na rynku pojawiły się mobilne dwurdzeniowe chipy, coraz częściej możemy uświadczyć w tabletach procesorów dwurdzeniowych. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem ilość rdzeni znów ulegnie podwojeniu.

Nie jest tajemnicą, że Nvidia pracuje nad kolejnym procesorem, którego rynkowy debiut spodziewany jest w okolicy sierpnia. Mowa o czterordzeniowej jednostce Tegra 3, której nazwa kodowa to Kal-El. Według źródeł, do których dotarł portal Fudzilla, Motorola może być jednym z pierwszych producentów, który zastosuje ten procesor w swoim tablecie.

Tablet Motoroli z czterordzeniowym procesorem – przyznajcie sami, że brzmi interesująco. Jeśli jego parametry techniczne będą podobne do Motoroli Xoom, a cena nieodstraszająca, to możemy mieć do czynienia z ciekawą propozycją dla wielbicieli „demonów prędkości”, bo niewątpliwie takim powinien być ten nadchodzący sprzęt (co potwierdza grafika na końcu wpisu).

Urządzenie ma zadebiutować w okolicy września. Od razu na myśl przychodzą targi IFA, które odbywać się będą właśnie na początku tego miesiąca w Berlinie. Oczywiście ekipa Tabletowo będzie na nich obecna i będzie na bieżąco informowała o ciekawych nowościach – być może także o nowym, ciekawym dziecku Motoroli.

Warto jednak wspomnieć, że Motorola nie będzie jedyną firmą, która zaoferuje nam, potencjalnym klientom, tablety z czterordzeniowymi procesorami. Taką chęć zadeklarował zarówno Asus, jak i Acer. Można się także spodziewać, że inni producenci będą podążać tą samą drogą, a to oznacza dla nas tylko jedno – mnóstwo ciekawego sprzętu!

Oby tylko producenci nie mieli klapek na oczach i nie zapomnieli, że istnieją także mniej wymagający klienci, którym dwurdzeniowy chip i doskonałe parametry techniczne zdecydowanie wystarczą. Nad takimi tabletami pracuje między innymi firma Archos – więcej tutaj.

Jeśli jesteście zainteresowani większą dawką informacji na temat nadchodzących procesorów, zajrzyjcie do tego artykułu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona