Ciekawe tablety Archosa zadebiutują w czerwcu (update) - Tabletowo.pl

Ciekawe tablety Archosa zadebiutują w czerwcu (update)

Tabletowo.pl Ciekawe tablety Archosa zadebiutują w czerwcu (update) Nowości Plotki / Przecieki

Tablety firmy Archos doceniane są przede wszystkim za odpowiedni stosunek parametrów technicznych urządzeń do ich ceny. Dowodzi to chociażby fakt, że wśród Czytelników Tabletowo jest sporo właścicieli sprzętu tego producenta (opinię na temat Archosa 101 Internet Tablet możecie przeczytać tutaj). Nic więc dziwnego, że Archos planuje wydanie kolejnej serii tabletów internetowych – już co nieco o nich wiemy.

Najważniejsze – Archos wychodzi z założenia, że trzeba zaproponować potencjalnym klientom kilka urządzeń tak, by było dla każdego coś miłego. I faktycznie, na rynku mają się pojawić tablety, o sześciu różnych przekątnych ekranów – od 5 do 10 cali (mówi się o: 5″; 5,8″; 7″; 8,9″; 9,7″ i 10,1″). Bardzo dobre podejście do sprawy, przyznajcie sami.

Kolejna sprawa – procesor. Według najnowszych informacji w nadchodzących tabletach Archosa (choć dokładnie nie wiadomo w ilu, w jakimś na pewno) ma się znaleźć dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 o taktowaniu 1,6GHz – z tego wynika, że ma być piekielnie wydajnie i szybko – oby!

Wszystkie nadchodzące tablety Archosa będą pracowały w oparciu o system operacyjny Android. I choć na razie szczegóły nie są znane, można się spodziewać, że producent będzie dążył do tego, by jego sprzęt działał pod kontrolą najnowszej wersji Androida – Honeycomb.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że każdy z tabletów ma oferować 3G (przynajmniej w opcji), ekrany wszystkich modeli najprawdopodobniej będą pojemnościowe (co niezmiernie nas cieszy), a być może także Archos zaproponuje tablet z ekranem Pixel Qi . Na pewno zobaczymy przynajmniej jeden typowo high-endowy tablet, o czym informowaliśmy tutaj.

Cena – nie ma wątpliwości, że to właśnie dzięki stosunkowo niskiej, przystępnej cenie, Archos zyskał wielu zwolenników. Ważne jest, że producent zamierza przy tej polityce cenowej pozostać. Ma więc być nie tylko świetnie pod względem specyfikacji technicznej, ale także i ceny – na to właśnie liczymy.

A to wszystko już w czerwcu. Właśnie wtedy mają zadebiutować tablety Archosa z nowej linii. Miejmy nadzieję, że spełnią nasze oczekiwania, które niewątpliwie możemy mieć po przeczytaniu powyższej notki.

AKTUALIZACJA (20.03.2011):

Urządzenia, jak już wspomniałam, będą wyposażone w wydajny dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 o taktowaniu 1,6GHz. I stąd, najprawdopodobniej, bierze się nazwa nowej serii tabletów Archosa – Gen 9. Ile za to wszystko? Mówi się, że 400 euro. Nie wiadomo czy cena ta będzie dotyczyła wszystkich podstawowych modeli serii Gen 9, można jednak założyć, że pojawi się niewielka różnica w cenie poszczególnych wariantów urządzeń (pojemność, obecność modułu 3G).

Do czerwca zostały jeszcze trzy miesiące. Uważacie, że 400 euro to rozsądna cena za tablety z taką specyfikacją?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona