LG szykuje tablet z flagowym procesorem

Szkoda tylko, że sprzed trzech lat...

Tak, LG wciąż produkuje tablety, chociaż już nie na tak dużą skalę, jak niegdyś. Producent raz na jakiś (dość długi) czas wprowadza na rynek nowy model (ostatni w… 2017 roku), a kolejnym ma być LG G Pad 5 10.1 FHD z flagowym procesorem… sprzed trzech lat.

Niewykluczone, że LG G Pad 5 10.1 FHD zadebiutuje już wkrótce, bowiem często nie mija wiele czasu od pierwszych doniesień na temat nowego tabletu tej marki do jego oficjalnej premiery. Jednocześnie należy się spodziewać, że dostępność tego modelu będzie ograniczona do wybranych rynków – polski najprawdopodobniej się wśród nich nie znajdzie. Z drugiej strony, skoro LG wprowadziło do Polski laptopy z serii Gram, to może niedługo zacznie (znowu) sprzedawać w naszym kraju tablety?

Reklama

LG G Pad 5 10.1 FHD – specyfikacja

Mimo że to dopiero pierwsze doniesienia na temat tego tabletu, Mishaalowi Rahmanowi z xda-developers udało się wyciągnąć z różnych źródeł całkiem sporo informacji o LG G Pad 5 10.1 FHD. Najciekawszą niewątpliwie jest ta, że urządzenie zostanie wyposażone we flagowy procesor… sprzed trzech lat. Konkretniej jego sercem ma być czterordzeniowy (4x Kryo; 14 nm) Qualcomm Snapdragon 821 2,4 GHz z grafiką Adreno 530, który znalazł się na pokładzie m.in. smartfonów z serii Google Pixel oraz flagowca LG z 2017 roku (LG G6) i LG G7 Fit z 2018 roku.

Oprócz tego, LG G Pad 5 10.1 FHD zostanie także wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala, proporcjach 16:10 i rozdzielczości Full HD (a właściwie to WUXGA) 1920×1200 pikseli. Na rynku pojawi się przynajmniej jedna konfiguracja z 4 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Co również ważne, na pokładzie tabletu znajdzie się też czytnik linii papilarnych. Skaner najpewniej umieszczono na bocznej krawędzi, gdyż na załączonym poniżej renderze panelu przedniego nigdzie go nie widać.

tablet LG G Pad 5 10.1 FHD
LG G Pad 5 10.1 FHD

Wiadomo też już, że LG G Pad 5 10.1 FHD ma pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z nakładką LG. Tablet nie zaoferuje modułu NFC, ale za to na liście parametrów nie zabraknie modułu LTE (aczkolwiek w sprzedaży może pojawić się też wersja z samym WiFi, jak to zwykle bywa w przypadku tabletów).

LG G Pad 5 10.1 FHD – premiera, cena

Obecnie nie wiadomo, kiedy LG zaprezentuje swój nowy tablet oraz na jakie rynki go wprowadzi. Cena LG G Pad 5 10.1 FHD także pozostaje tajemnicą.

*Na zdjęciu tytułowym LG G Pad 8.0 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, którą Kasia opublikowała na Tabletowo w styczniu 2015 roku :))

Źródło: @MishaalRahman, xda-developers