Oto i on: Qualcomm Snapdragon 821

Snapdragon 821 do tej pory był niczym mityczny stwór: nikt go nie widział, ale każdy o nim słyszał, ponieważ wieści na jego temat pojawiały się już od dłuższego czasu. Przyszedł jednak w końcu czas, aby potwór wyszedł z ukrycia i ukazał się światu. Qualcomm właśnie się nim pochwalił.

Oczywiście nie ma się co spodziewać rewolucji porównywalnej do Snapdragona 820, który zastąpił okrytego złą sławą Snapdragona 810. Snapdragon 821 jest tylko lekkim upgrade’em swojego pierwowzoru. Nadal zbudowany jest on z czterech rdzeni Kryo (dwa klastry po dwa rdzenie), aczkolwiek w połączeniu z lekko podkręconym GPU osiągnięto poprawę wydajności o 10% w porównaniu ze Snapdragonem 820.

W pierwowzorze dwa mocniejsze rdzenie taktowane są zegarem 2,15 GHz, a dwa słabsze 1,6 GHz. Sama grafika natomiast pracuje z częstotliwością 624 MHz. W Snapdragonie 821 pokręcono wszystkie parametry, czego efektem są dwa rdzenie 2,4 GHz, dwa 2,0+ GHz i ~650 MHz w GPU. Nie wiadomo natomiast, czy to ostatnie jedynie przyśpieszono, czy może zastosowano nowszy układ – tego dowiemy się, gdy procesor pojawi się na oficjalnej stronie producenta.

Snapdragon 821 według ostatnich doniesień ma znaleźć się na pokładzie m.in. Asusa Zenfone 3 Deluxe, Samsunga Galaxy Note 7 oraz jednego z Nexusów od HTC.

Źródło: Android Authority, Qualcomm