Tablety Acera zadebiutują 23 listopada

Przed premierą tabletu Apple czy Samsunga było mnóstwo spekulacji. Jedna plotka nakręcała kolejną, przez co praktycznie co kilka dni pojawiały się kolejne informacje – prawdziwe będź też nie, na temat urządzenia, którego premiera miała mieć miejsce za jakiś czas. Zupełnie inaczej jest w przypadku Acera. Czyżbyśmy myśleli, że tablety tego producenta nie mogą zatrząść rynkiem tego typu sprzętu?

Chyba coś w tym jest. Po Apple zawsze spodziewamy się urządzeń z wysokiej półki. W stosunku do Samsunga mieliśmy nadzieję, że zaprezentuje nieco ciekawszą, ale i tańszą alternatywę tabletu spod znaku nadgryzionego jabłka. A jak jest z Acerem? Tak naprawdę nie wiemy czego się możmy spodziewać.

Pierwsze tablety internetowe Acera mają zadebiutować 23 listopada. Informacja ta pochodzi nie od byle kogo, a od jednego z przedstawicieli producenta, Gianfranco Lanci. Niestety, nie zdradził specyfikacji technicznej urządzeń (prawdopodobnie będą trzy: 5-, 7- i 10-calowe).

Wiadomo natomiast, że mają się one ukazać w sklepach w styczniu. Co więcej, cena tabletów ma zostać ustalona na poziomie 300 – 700 dolarów (900 – 2100 złotych – niezła rozbieżność…). Można więc wnioskować, że będzie słabsza i lepsza wersja jednego urządzenia lub dwa (a może i więcej) całkowicie od siebie różne.

AKTUALIZACJA (23.11.2010):

Acer faktycznie zaprezentował pierwsze tablety internetowe (dokładniej mówiąc trzy modele). Możecie o nich przeczytać tutaj.

Źródło