Acer pracuje nad trzema tabletami z Androidem 3.0

Acer pracuje nad trzema tabletami

O tym, że Acer przygotowuje się do wypuszczenia własnego tabletu internetowego, wiadomo nie od dziś. Jednak dopiero teraz pojawiają się pierwsze informacje bardziej szczegółowe (choć i tak niewystarczające…) na temat parametrów technicznych poszczególnych modeli.

Według najnowszych spekulacji, Acer ma stworzyć trzy urządzenia z ekranami o różnej wielkości. Już wkótce swoją premierę powinny mieć modele z 5-, 7- i 10,1-calowymi wyświetlaczami. Zapowiada się interesująco, ciekawe jak będzie w praktyce.

Jeśli chodzi o jakieś wiadomości na temat podzespołów, jakie będzie można w nich znaleść, nie ma zbyt wielu doniesień. Wszystko jednak wskazuje na to, że na ich pokładzie nie zabraknie procesora Qualcomm Snapdragon lub dwurdzeniowego nVidia Tegra 2.

Wszystkie trzy tablety internetowe tajwańskiego producenta mają pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 3.0, którego data premiery w dalszym ciągu nie została ujawniona przez internetowego giganta.

Czy powyższe informacje okażą się prawdziwe, musimy poczekać do oficjalnej prezentacji przez Acera. Miejmy jednak nadzieję, że na ten moment nie przyjdzie nam zbyt długo czekać.

Źródło