LG G6

Kolejny operator będzie blokował smartfony, jeżeli klient nie zapłaci rat

Hm, wygląda na to, że Plus nie będzie jedynym operatorem, który zamierza blokować smartfony, jeżeli klient nie wywiązuje się z umowy i nie płaci rat za niego. Na to samo zdecydował się bowiem właśnie kolejny, działający w Polsce telekom, T-Mobile.

Reklama

Nad klientami, którzy od dzisiaj podpiszą nową umowę z tą siecią i dobiorą do niej jakiś smartfon, zawiśnie widmo zablokowania urządzenia, jeżeli nie będą płacili za niego rat. Oczywiście operator zapewne nie zrobi tego następnego dnia po upłynięciu terminu płatności za fakturę, ale prędzej czy później (czyli po którymś upomnieniu) na pewno.

Co ważne, dotyczy to wyłącznie nowo zakupionych urządzeń. Te, dobrane do nowych umów, podpisywanych do wczoraj, nie zostaną zablokowane – nawet, jeśli klient nie będzie płacił rat za nie. Warto więc zwracać uwagę na to, kiedy sprzęt był wzięty, jeżeli zamierzamy kupić go z tzw. drugiej ręki.

Wypadałoby też wiedzieć, że „zablokowanie” smartfona nie oznacza jego „uceglenia” – urządzenie po prostu nie zaloguje się do żadnej, polskiej sieci. Oczywiście po zapłaceniu rat zostanie odblokowane i będzie z niego można normalnie dzwonić, esemesować i korzystać z internetu.

*Na zdjęciu tytułowym LG G6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Telepolis