Ładowarka sieciowa i powerbank Baseus (fot. Tabletowo)

Chińskie smartfony ładują się bardzo szybko, więc Samsung musi nadrobić straty

Samsung nie należy do tych producentów, którzy oferują najszybsze ładowanie smartfonów na rynku, i zapewne jeszcze przez jakiś zbyt wiele się pod tym względem nie zmieni. Na szczęście firma stara się przynajmniej nie pozostawać zbyt mocno z tyłu.

Nowa ładowarka 45 W od Samsunga

Samsungowi nie jest obce ładowanie smartfonów z mocą 45 W. Na przykład, jeśli ktoś był w posiadaniu Galaxy Note 10+ z 2019 roku, to miał szansę uzupełniać energię urządzenia ładowarką o właśnie takich parametrach. Był to model EP-TA845.

Wydaje się, że Samsung powraca z akcesorium o podobnych możliwościach, ponieważ na stronach producenta pojawiła się ładowarka EP-T4510. Odznacza się mocą ładowania 45 W i wydaje się być zbliżona wymiarami do klasycznych ładowarek 25 W, przeznaczonych dla aktualnych topowych smartfonów firmy. Oczywiście wyposażona jest także w przewód USB-C.

Ciekawe, czy Samsung zdecyduje się przeznaczyć nową ładowarkę dla sprzętów innych niż flagowe. Wszak konkurencja od dawna oferuje super szybkie ładowanie w modelach smartfonów, które nawet nie pretendują do miana topowych. Koreańczycy muszą pójść podobną drogą, jeśli nie chcą pozostać z tyłu.

Jeszcze mocniejsza rzecz: ładowarka 65 W

Samsung ma w ofercie jeszcze inne akcesorium ładujące: szybką ładowarkę przewodową EP-T6530, która występuje pod nazwą Power Adapter Trio.

Samsung EP-T6530 65 W (fot Sammobile)

Wyposażono ją w trzy porty: USB-C (max. 65 W), USB-C (max. 25 W) i USB-A (max. 15 W). Kosztuje około 56 euro i jest już dostępna na kilku europejskich stronach internetowych Samsunga. Oficjalnie, nie było jeszcze żadnej informacji o jej premierze.