Nie Hongmeng OS, nie Ark OS, a Harmony? Huawei patentuje kolejną nazwę

Historia związana z autorskim systemem operacyjnym od Huawei zatacza coraz szersze kręgi. Nie tak dawno wydawało się, że platforma zadebiutuje jako Ark OS. Jakiś czas później na salony wróciło pierwotne nazewnictwo, czyli Hongmeng OS, a wiele wskazuje na to, że w całej tej historii będzie jeszcze kilka zwrotów akcji. Ot, na przykład Huawei Harmony.

Myliłby się każdy, kto stwierdziłby, że autorska platforma od Chińczyków to oprogramowanie tworzone na szybko, „na kolanie”, niejako w odpowiedzi na wojnę handlową, jaką toczą ze sobą Stany Zjednoczone i Państwo Środka. Popularny w Polsce producent pracuje nad własną platformą od kilku dobrych lat. Pierwsze poszlaki wskazują na rok 2011, jednak nie wiemy, kiedy tak naprawdę w głowach oficjeli Huawei ten pomysł powstał.

Ark OS może być szybszy niż jego główni rywale. Pośrednio sugeruje to użycie kompilatora Ark na… Androidzie

Na skutek zawirowań, jakie zafundowała nam wszystkim przytoczona wyżej wojna handlowa między dwoma super mocarstwami, prace nad platformą nabrały tempa. Jest niemal pewnym, że Hongmeng OS (lub Ark OS lub Harmony) będzie zarządzał nie tylko smartfonami i tabletami, ale także inteligentnymi domami oraz komputerami PC, podgryzając tym samym Microsoft i jego Windowsa.

Huawei udostępni swój system już w przyszłym miesiącu #PotwierdzoneInfo [aktualizacja]

Co ważne, właśnie okazało się, że pośród zgłoszonych do opatentowania znaków towarowych znajduje się także nazwa HMOS (zapewne jako skrót od Hongmeng OS), Ark OS (o czym wiedzieliśmy już wcześniej) oraz właśnie Harmony. Serwis źródłowy sugeruje, że nazwa platformy może różnić się w zależności od regionu, w jakim ta będzie miała funkcjonować.

I tak oto powstało domniemanie o tym, że w Europie otrzymamy oprogramowanie o dumnie brzmiącej nazwie Huawei Harmony. Niestety, ale w parze za tą informacją nie poszły nowe screeny czy wideo, które pokazywałoby oprogramowanie w akcji. To być może ujrzy światło dzienne podczas eventu Huawei Developer Conference, choć raczej bym na to nie liczył.

źródło: letsgodigital.org