fot. Huawei

Huawei zaprasza na konferencję dla deweloperów. Główny temat? Być może autorski OS

Huawei miał ostatnio pewne „drobne problemy”, jednak wiele wskazuje na to, że firma powoli wraca na właściwe tory. Producent może wziąć głęboki oddech i spokojnie przygotowywać się do konferencji Huawei Developer Conference, która rozpocznie się już 9 sierpnia.

Tegoroczna edycja HDC odpędzie się w Songshan Lake i potrwa od 9 do 11 sierpnia. Wydarzenie będzie podzielone na trzy segmenty: przemówienie programowe, forum techniczne oraz listy kodeksowe. To, co wyróżnia tegoroczny event od Huawei, to możliwe zaprezentowanie światu HongMeng OS (który w Europie może występować pod nazwą Ark OS), czyli autorskiego systemu operacyjnego od Chińczyków.

For za: GizmoChina

Do tej pory Huawei starał się schodzić z retoryki, która opiera się na płomiennych zapowiedziach. W zasadzie firma tylko raz wydała oficjalny komunikat, w którym potwierdziła, że – owszem – pracuje nad swoim autorskim systemem operacyjnym, a prace są bardzo zaawansowane. Gdzieś w tle pojawił nam się jeszcze kompilator Ark oraz wzmianka o tym, że jego działanie znacząco przyspiesza pracę aplikacji na Androidzie. Na dobrą sprawę nie wiemy więc, czego po systemie operacyjnym z Państwa Środka można się spodziewać.

Oto 11 modeli smartfonów Huawei, które dostaną aktualizację do Androida Q

Jest więcej niż prawdopodobnym, że sporą część wydarzenia skradnie dla siebie łączność 5G. Huawei na tym polu uciekł konkurencji dość daleko, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że producent będzie chciał pochwalić się swoimi dokonaniami. Firma opowie też zgromadzonym o swojej wizji inteligentnego domu, przyszłości EMUI oraz aplikacji Huawei Pay. Wydaje się, że Huawei Developer Conference w tym roku skupi wokół siebie naprawdę sporą publikę. Oby tylko event nie rozczarował.

źródło: GizmoChina