SwiftKey – synchronizacja zawartości schowka między smartfonem i PC z Windowsem dostępna dla (prawie) wszystkich

Jedna z najpopularniejszych klawiatur na urządzenia mobilne doczekała się nowej, przydatnej funkcji. Od teraz każdy użytkownik SwiftKey na Androidzie może synchronizować zawartość schowka pomiędzy smartfonem a komputerem z Windowsem.

Ekosystem Microsoftu na Androidzie

Już od pewnego czasu Microsoft stara się wykorzystać mobilny system Google jako substytut dla porzuconego Windows Mobile. Przejawia się to m.in. we współpracy z Samsungiem, dzięki której urządzenia tego producenta pozwalają na jeszcze wygodniejszą pracę z systemem Windows 10.

Microsoft stara się również sukcesywnie rozwijać swoje mobilne aplikacje, takie jak programy pakietu Office, przeglądarka Edge czy też klawiatura SwiftKey, którą producent przejął w 2016 roku. To właśnie wspomniana klawiatura została właśnie wyposażona w świetną funkcję, która idealnie dopełni cały ekosystem Microsoftu.

Synchronizacja schowka już dostępna dla wszystkich

W sierpniu tego roku rozpoczęły się beta testy opisywanej funkcji. Synchronizacja schowka pomiędzy smartfonami z Androidem a komputerami z Windowsem była dostępna w wersji beta aplikacji 7.8.5.3 i wyższych. Teraz, po trzech miesiącach testów, może z niej skorzystać (prawie) każdy.

By włączyć funkcję synchronizacji pomiędzy urządzeniami, należy udać się do ustawień schowka w ustawieniach SwiftKey (a także w ustawieniach komputera z Windows 10) i odnaleźć odpowiednią opcję.

Strona wsparcia SwiftKey wymienia jednak kilka warunków, które należy spełnić, by synchronizować swój schowek z komputerem:

  • Na wszystkich synchronizowanych urządzeniach należy używać konta Microsoft w domenie @outlook.com lub @hotmail.com. Konta Microsoft założone z wykorzystaniem innego adresu e-mail (np. z domeny @gmail.com) nie będą mogły używać tej funkcji.
  • Jest ona również ograniczona wyłącznie do kont osobistych. Konta firmowe oraz uczelniane są wyłączone z funkcji synchronizacji.
  • Schowek może być synchronizowany wyłącznie pomiędzy smartfonem z systemem Android a komputerem z systemem Windows 10 w wersji z października 2018 lub nowszej. Użytkownicy informują jednak, że opcja ta działa także z systemem Windows 11.
  • Wymagana jest wersja aplikacji 7.9.0.5 lub nowsza (a w przypadku korzystania z klawiatury w wersji beta, 7.8.5.3 lub nowsza).

Jeżeli jeszcze nie korzystacie, możecie pobrać klawiaturę SwiftKey ze Sklepu Google Play na swój smartfon z Androidem.