Z którymi asystentami głosowymi będą współpracować słuchawki Surface Earbuds? Z wszystkimi

Kilka dni temu, podczas konferencji Microsoftu, mieliśmy okazję oglądać premierę nowych urządzeń z rodziny Surface. Powitano w niej słuchawki douszne Surface Earbuds, które – jak się okazuje – będą współpracować z wszystkimi ważniejszymi asystentami głosowymi.

Jakich mamy teraz asystentów głosowych, dostępnych na różnych urządzeniach elektronicznych? Jest Asystent Google, Alexa i Siri – to trzy najważniejsze. Na urządzeniach Samsunga działa także Bixby, a gdzieniegdzie spotyka się także Cortanę od Microsoftu. I z nimi wszystkimi będą mogły współpracować douszne słuchawki Surface Earbuds.

Dużo będzie zależeć od tego, z jakim urządzeniem sparujemy nasze pchełki. Po wykryciu komputera z Windowsem 10, domyślnie będziemy mogli porozmawiać z Cortaną (oczywiście o ile w naszym regionie i języku będzie dostępna). Gdy połączymy je z iPhonem, na nasze polecenia będzie reagować Siri. Z kolei po podłączeniu się do któregoś ze smartfonów Pixel, automatycznie będzie nasłuchiwać nas Asystent Google. Podobnie z telefonami Samsunga – tam radą posłuży Bixby. W smartfonach z Androidem, będziemy mogli częściowo wybrać, z usług którego pomocnika skorzystamy.

 

Surface Earbuds nie będą walczyć o klienta z AirPodsami

Surface Earbuds nie jawią się jako konkurencja dla słuchawek AirPods. Podczas gdy słuchawki Apple wydają się być skupione po prostu na odtwarzaniu muzyki, pchełki Surface mają rozbudowane funkcje translatorskie – Microsoft deklaruje, że ten niepozorny sprzęt obsłuży 60 języków (w prezentacjach PowerPoint). Oprócz tego użytkownicy akcesorium w Stanach Zjednoczonych będą mogli podpiąć je pod swoją subskrypcję Office 365 i dodawać notatki do programów OneNote, dyktować maile Outlookowi czy sterować prezentacjami.

Mając takie zaplecze, słuchawki Microsoftu wydają się być bardziej konkurencją dla Pixel Buds od Google, które też powstały z myślą o tłumaczeniu rozmów w obcym języku na żywo, choć oferują wsparcie dla „tylko” 40 języków.

Microsoft deklaruje, że Surface Buds będą działać do 8 godzin bez przerwy. Słuchawki wyceniono na 249 dolarów.

Microsoft zaprezentował Surface Laptop 3, Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Neo

źródło: GizChina