Reklama
Succubus Prologue za darmo Steam

Sprawdź za darmo Succubus – polską grę tylko dla pełnoletnich graczy

Jakiś czas temu za niecałe 8 złotych kupiłem na Nintendo Switch grę Agony od polskiego Madmind Studio. Nie była to – łagodnie mówiąc – zbyt udana produkcja. Czy Succubus okaże się dużo lepszym tytułem od poprzedniej gry tego studia? Wszystko na to wskazuje.

Reklama

Niesprawiedliwym byłoby skreślać dany zespół deweloperski już po jednej nieudanej grze. Nawet tak złej, jak Agony. Tym bardziej że – jak uczy nas historia – niekiedy z nieciekawego projektu może powstać coś interesującego i dobrego.

Succubus to gra dziejąca się w uniwersum Agony i dzieląca z nią masę wspólnych cech. Obrana przez Madmind Studio droga jakoś szczególnie mnie nie dziwi, bo już w poprzedniej ich grze można było znaleźć specjalny tryb Sukuba, który pozytywnie wyróżniał się na tle podstawowej rozgrywki. W Succubus kontynuujemy ten wątek, przez co cała gra znacząco się zmienia. Od tej pory to my siejemy zamęt i mord w piekle.

Czy mam jakieś obawy? Tak samo, jak i poprzednio, boję się, że kontrowersja może być jedyną rzeczą, którą w Succubus znajdziemy. A gry wideo mają to do siebie, że oprócz ciekawego pomysłu przydałaby się w nich również dobrze zaprojektowana rozgrywka i jakość wykonania na jakimkolwiek poziomie.

https://youtu.be/qz-dCH0Evi0

Gdzie pobrać Succubus Prologue?

Próbna wersja gry bydgoskiego Madmind Studio jest dostępna do pobrania całkowicie za darmo na platformie Steam. Od razu jednak uprzedzam, że tytuł ten jest przeznaczony tylko dla pełnoletnich graczy, ze względu na swoją brutalną i kontrowersyjną tematykę.

Succubus Prologue – jak można się domyślić po tytule – oferuje do sprawdzenia tylko początek gry (dwa etapy), ale i tak szacunek dla twórców za to, że zdecydowali się oddać przed premierą jakąś część Succubus do bezpośredniego wglądu graczom.

Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, ale ma się ona odbyć w przyszłym roku. Znamy za to minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny:Windows 7 / 8 / 10
Procesor:Intel Core i3 3.2 GHz lub AMD Phenom II X4 955 – 4 rdzenie, 3.2 GHz
Pamięć RAM:8 GB RAM
Karta graficzna: Radeon R9 280 lub Nvidia GeForce GTX 660
Miejsce na dysku:20 GB

Ja tego wieczoru zaryzykuje i sprawdzę Succubus Prologue, a Wy?