Reklama
Kill It With Fire

Uwaga na pająki! Kill it With Fire zapowiada się świetnie i już teraz możecie sprawdzić wersję demo gry

Muszę Wam zdradzić, że wczorajszy wieczór spędziłem na mordowaniu pająków, ale nie mam tu na myśli gigantycznych stawonogów z The Elder Scrolls Online czy z Baldur’s Gate. Chodzi mi o polowanie ze strzelbą i shurikenami na pająki… normalnych rozmiarów. Przy okazji, niszcząc pół wirtualnego mieszkania. To był świetnie spędzony wieczór.

Reklama

Kill it With Fire, czyli gra o polowaniu na pająki

Zawsze, gdy widzę takie projekty, jak Kill it With Fire, zadaję sobie pytanie: „Jakim cudem nikt na to wcześniej nie wpadł?!”. W grze Casey Donnellan Games LLC wcielamy się w (tu cytuję) „licencjonowanego eksterminatora” pająków, gdzie z perspektywy pierwszej osoby staramy się wytępić wszystkie sprytne stawonogi. W dość… przerysowany sposób.

Rodzajów pająków do ubicia jest kilka, lecz nasz arsenał nie należy do najuboższych. W ruch pójdą nie tylko packi czy inne „oczywiste” narzędzia mordu przeciwko pająkom, ale i miotacze ognia, shuriken, kosiarki czy nawet… strzelby! Całość naszego inwentarza dopełnia zabawne nawiązanie do Obcego Izolacja w formie czujnika ruchu.

Rozgrywka bazuje oczywiście w głównej mierze na humorze, ale muszę przyznać, że twórcy mają zaskakująco dużo ciekawych pomysłów (przynajmniej w pierwszych etapach) i niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. Dodatkowo na każdej planszy mamy kilka zagadek środowiskowych czy wyzwań. Muszę zauważyć, że jak na tak mały i prosty projekt, wygląda to zaskakująco przyjemnie i rozbudowanie.

Kill it With Fire
Przysięgam, że tak to wyglądało, jak już tu wchodziłem…

Pełna wersja gry zadebiutuje już niebawem, bo 13 sierpnia 2020 roku. Niestety, póki co spodziewać się możemy tylko wersji na PC, ale nie wątpię, że w przyszłości twórcy przeniosą swoją grę również na konsolę – z przyjemnością zagrałbym w Kill it With Fire na Nintendo Switch.

Sprawdźcie demo sami!

Nie ma co jednak kupować pająka kota w worku – najlepiej samemu sprawdzić na własnej skórze, jak Kill it With Fire wygląda w ruchu. I twórcy gry nam to umożliwiają – za co zawsze ogromny plus – w formie bezpłatnej wersji demonstracyjnej.

Demo Kill it With Fire trwa kilkadziesiąt minut i pozwala w odpowiednim stopniu zapoznać się z podstawami rozgrywki. Ja po zakończeniu wersji demonstracyjnej chciałem więcej – a to oznacza, że wersja próbna gry spełniła swoje zadanie. Demo Kill It With Fire możecie sprawdzić na platformie Steam.

Jeśli Kill it With Fire zawita kiedyś na Nintendo Switch, to z pewnością kupię ten tytuł. A teraz przepraszam, idę po swój miotacz ognia, bo chyba coś widziałem po drugiej stronie pokoju…