Steelseries Apex 3 TKL
(źródło: SteelSeries)

SteelSeries Apex 3 TKL to pierwsza wodoodporna klawiatura TKL

Firmy produkujące klawiatury rzadko implementują zabezpieczenia przeciwko wodzie, która – jak wiadomo – jest zabójcza dla elektroniki (w tańszych klawiaturach bardzo rzadko znajdziemy jakąkolwiek certyfikację). Inaczej jest jeszcze z klawiaturami typu TKL, gdzie z niewiadomego powodu zabezpieczenia przed wodą w ogóle nie występują. SteelSeries Apex 3 TKL jest pierwszą klawiaturą w tym formacie z potwierdzoną certyfikacją wodoszczelności.

SteelSeries Apex 3 TKL – wodoodporna, mała i tania klawiatura

Popularny producent sprzętu komputerowego rozszerza swoje portfolio o nową klawiaturę Apex 3 w wersji TKL (TenKeyLess, czyli bez dodatkowej sekcji numerycznej). Jest to tak właściwie mniejsza wersja low-endowego Apexa 3, z główną różnicą w wielkości całej konstrukcji. SteelSeries Apex 3 TKL opiera się na przełącznikach membranowych – niestety, nie są to tzw. „mechaniki”.

Steelseries Apex 3 TKL
SteelSeries Apex 3 TKL – wodoodporna, mała i tania klawiatura (źródło: SteelSeries)

SteelSeries podaje, że klawiatura wyróżnia się wysoką jakością, a przełączniki mają żywotność 20 mln kliknięć i są wykonane z polimeru. Jeżeli chodzi o aspekt techniczny konstrukcji, warto wspomnieć, że SteelSeries Apex 3 TKL waży 639 gramów i ma wymiary 40x364x150 mm.

Steelseries Apex 3 TKL
(źródło: SteelSeries)

Klawiatura pod względem wyglądu szczególnie się nie wyróżnia. Pod nasadkami klawiszy widoczna jest powłoka nazywana puddingiem, która ma w głównej mierze za zadanie bardziej podświetlać konstrukcję, ale także to właśnie ten element zapobiega uszkodzeniu klawiatury w przypadku zalania.

Jak już wcześniej wspomniałem, SteelSeries Apex 3 TKL wyróżnia się certyfikacją IP32 – niestraszne jej są zatem przypadkowe zachlapania, bowiem została wyposażona w specjalne kanaliki z otworami na dnie klawiatury.

Steelseries Apex 3 TKL
(źródło: SteelSeries)

Z innych dodatkowych, bardziej powszechnych funkcji, warto wspomnieć o 6-strefowym podświetleniu RGB PrimeSync, sterowanym przy pomocy oprogramowania SteelSeries Engine. Urządzenie wspiera także technologię Anti-Ghostingu. Co więcej, klawiatura oferuje rolkę do sterowania głośności oraz dodatkowy przycisk pause/play.

Nowa klawiatura SteelSeries Apex 3 TKL powinna już niedługo trafić do sprzedaży w sugerowanej cenie 249,99 złotych.