Square Enix zapowiada grę bazującą na schemacie znanym z Pokemon GO – Dragon Quest Walk

Od czasu pojawienia się Pokemon GO, wielu deweloperów próbowało podchwycić temat mobilnej gry w rozszerzonej rzeczywistości, która wymagałaby od gracza rejestrowania swojej pozycji i nagradzałaby za pokonywanie odległości w prawdziwym świecie. Swój kawałek tortu spróbuje wyszarpać także Square Enix, tworząc tytuł bazujący na znanej serii gier Dragon Quest.

Zastanawiam się, czy marka Square Enix jest na tyle silna, żeby rywalizować z innymi na polu gier rozszerzonej rzeczywistości. Cała seria Dragon Quest rozpoczęła się ponad 30 lat temu, więc jest naprawdę znana. Z drugiej strony, to wcale nie musi decydować o sukcesie – przecież z podobnym pomysłem mierzyła się już Ludia, tworząc mobilny tytuł Jurassic World Alive, a wkrótce na smartfonach wyląduje Harry Potter Wizards Unite. Jeśli Dragon Quest Walk ma czymś się wyróżniać, to lepiej, żeby to było coś wyjątkowego.

I twórcy obiecują coś takiego, zapowiadając swoje dzieło jako grę kładącą większy nacisk na mechaniki RPG, a więc ulepszanie swojej postaci czy współpracę przy realizowaniu pewnych scenariuszy. Oprócz walki z różnej maści stworami, rozgrywanej w systemie turowym, będzie można przyjmować różne zadania i rozmawiać z postaciami napotykanymi po drodze. Inną interesującą możliwością będzie urządzanie swojego wirtualnego miejsca pobytu, wyposażając pokój w różne meble czy dekoracje.

https://youtu.be/tbp9V_uA6_U

Dużo rzeczy stoi obecnie pod znakiem zapytania, bo daty premiery gry jeszcze nie wyznaczono, a dopiero 11 czerwca mają ruszyć jej zamknięte beta testy na platformach Android i iOS. Zdecydowanie bliżej rynkowego debiutu jest już Harry Potter Wizards Unite.

 

źródło: dragonquest.jp przez BGR