Square Enix pracuje nad nową usługą dla mobilnych graczy | Tabletowo.pl

Square Enix pracuje nad nową usługą dla mobilnych graczy

Dołącz do dyskusji 0

Temat strumieniowania gier powraca do nas ostatnio coraz częściej. Nad usługami tego typu pracują obecnie między innymi Microsoft, SonyNvidia. Teraz do tego grona dołączyła również firma Square Enix, która już niedługo uruchomi nową usługę, noszącą nazwę Dive In.

Projekt ten, podobnie jak ma to miejsce w przypadku konkurencji, opierał się będzie na wykorzystywaniu zewnętrznych serwerów do wykonywania wszystkich obliczeń i strumieniowania obrazu na ekrany tabletów za pomocą specjalnej aplikacji, dostępnej na systemy iOS i Android. Rozwiązanie te pozwoli użytkownikom odpalić na swoich urządzeniach gry, których normalnie nie byłyby one w stanie „udźwignąć”. Pierwszymi trzema tytułami dostępnymi dzięki Dive In będą kultowe Final Fantasy VII, nieco mniej popularne Final Fantasy XIII oraz gra typu hidden object – Season of Mystery: The Cherry Blossom Murders. Jakiś czas później dołączą do nich Final Fantasy VIII, Final Fantasy XIII-2, Lightning Returns: Final Fantasy XIII, Murdered: Soul Suspect i The Last Remnant.

Nowa usługa ruszy w Japonii już dziewiątego października i umożliwi graczom „wypożyczenie” wybranych tytułów z katalogu Square Enix na okres trzech, dziesięciu, trzydziestu lub trzystu sześćdziesięciu pięciu dni. Ceny „wynajmu” będą różniły się w zależności od wybranego tytułu, jednak każda gra oferować będzie również trwające pół godziny demo. Producent twierdzi, że do poprawnego działania wystarczyć będzie łącze 3 Mb/s. Niestety, jak na razie nic nie wskazuje na to, by usługa ta miała w najbliższej przyszłości trafić również na rynek europejski.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona