Ważne
Wiko VIEW

Sony przedstawia PlayStation Now – konsolowe gry na tabletach

playstation-now-devices_1269[1]

Nadejście nowej generacji konsol udowodniło wszystkim, że na rynku tak naprawdę pozostali już tylko dwaj liczący się zawodnicy: Sony i Microsoft. O ile jednak pierwsze miesiące tego swoistego starcia tytanów nie przyniosły żadnych jednoznacznych rezultatów, to wiele wskazuje na to, że już niedługo szalę zwycięstwa mogą dość wyraźnie przechylić się w stronę koncernu Sony.

Wszystko za sprawą zaprezentowanej na tegorocznych targach CES usługi PlayStation Now, pozwalającej na strumieniowanie gier z chmury, a co za tym idzie, granie w nie nie tylko na konsolach. Na początku usługa ta będzie dostępna jedynie na konsolach PS4 i PS3. Następnie dołączą do nich przenośna konsola PS Vita oraz wybrane telewizory z katalogu Sony. Jako ostatnie dostęp do usługi dostaną telefony i tablety. PlayStation Now da nam dostęp do pokaźnej kolekcji tytułów znanych z konsol PSone, PS2 i PS3. Użytkownik będzie mógł “wypożyczać” określone pozycje, bądź skorzystać z subskrypcji dającej stały dostęp do pełnej biblioteki gier. Niestety, do skorzystania z usługi na telewizorach i urządzeniach mobilnych będzie potrzebny oryginalny pad Dualshock 3.

Pierwsze testy Playstation Now rozpoczną się już w tym miesiącu, natomiast latem usługa ruszy na terenie Ameryki. Europa będzie musiała niestety poczekać na nią nieco dłużej.

źródło

Komentarze

 • uru28

  Od razu nieco ostudzę news…Na dostępność usługi u nas jeszcze dłuuugo poczekamy.Pomijając fakt iż będzie to usługa ‘najprawdopodobniej’ w ramach abonamentu (oddzielnego od playstation PLUS) będzie wymagała dobrego łącza.Dobrego to znaczy nie tylko prędkość ale co nawet ważniejsze niski PING.Usługa oparta jest o serwery a dokładniej centra obliczeniowe GAIKAI które Sony wykupiło.Grafika i całość obliczeń wykonywana jest po ich stronie i przesyłana na konsole/tablet/telefon, na ich serwery idzie informacja zwrotna( wymagany niski PING)
  By działało to u nas Gaikai musiało by postawić w Europie serwey na które ani Gaikai ani Sony nie ma obecnie pieniędzy. Na ten czas w specyfikacji odnośnie testów (US) minimalna prędkość łącza to 3Mb/s a rekomendowana do bezproblemowego działania to 5Mb/s.Usługa genialna w założeniu ,niestety przy obecnej infrastrukturze jeszcze sobie poczekamy.

  • TomdeX

   5 Mb/s to minimalne łącze do komfortowej rozgrywki, jednak aby grać w bardzo dobrej jakości to będzie trzeba zaopatrzyć się w 10 Mb/s i więcej a pingi na poziomie 15-20 ms, aktualnie przy serwerach przy takich pingach się nie zacina nawet na słabszych serwerach, więc przewiduję, że minimum te 10 Mb/s i ping na poziomie 15 ms potrzeba do grania bez zacięć na FHD telewizorze. Będzie dodatkowy abonament, ale będą zniżki dla posiadaczy Plusa i dodatkowo będzie można wykupić czasówkę na daną pozycję zamiast abonamentu.

   • uru28

    3Mb/s przy 720p podane było dla US.Sam przy łączy 5Mb/s jeszcze w ASTERZE miałem ping do serwerów Gaikai miałem Ping momentami 100-125. W przypadku FPS marnie….Serwery w UE prawdopodobnie będą niezbędne, tym bardziej iż obciążenie łącz do US będzie ogromne.No i jak pisałem dochodzi ilość danych.Pakiety internetowe odpadają.Fajna sprawa na stałym łączu czy radiówce.Gra zdalna na VICIE (PS4 wykonuje obliczenia i streemuje przeez WIFI na PS Vita) działa na tej samej zasadzie i trzeba mieć dobrze router ustawiony bo kuleje, a i czasem “lagi” są odczówalne.W singlu jeszcze jakoś to przejdzie,w multi psuje całość.

    • TomdeX

     No sęk w tym, że w Polsce linie są w opłakanym stanie i pingi są że tak powiem masakryczne… Podobno Orange w 2015 ma zacząć przeprowadzać jakąś modernizacje, ale co, jak i dokładnie gdzie nie wiadomo ;/ Ale coś czuję, że Polacy będą mieli ciężko z płynną rozgrywką.

 • henio (nie ten z tesco)

  Jak ktoś chce się w to pobawić w gry via streaming już teraz to polecam alternatywę/konkurencję bo od dosyć dawna istnieje coś takiego jak OnLive, które zapewnia dostęp do wielu gier PC. Testowałem osobiście na komputerze jak i również na tablecie chociaż gier dostępnych na tą ostatnią platformę jest mniej bo niestety nie wszystko można obsłużyć przez dotyk :-)

  • Sony w końcu się ruszyło ale tak jak mówił przedpisca :) jeszcze sobie poczekamy. OnLive też jest ok ale gry pieruńsko drogie i nie ma go w Polsce (aczkolwiek w wersje demo można pograć).
   Alternatywą pozostaje nvidia shield (również niedostępne w PL).

   Generalnie wkurza mnie to, że musimy płacić i czekać na coś co w zasadzie już mamy (sprzęt i gry), dlatego zapraszam do śledzenia xstreamer.pl – na razie w fazie ALFA ale mam nadzieję, że niedługo rozpoczną się beta testy prywatnej usługi streamingowej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona