Sprzedaż Lenovo IdeaPad K1 i ThinkPad rozpocznie się jutro

Pamiętacie jeszcze wyprodukowane przez Lenovo tablety IdeaPad K1 i ThinkPad? Informacje o nich nie utonęły jeszcze w morzu wiadomości, które przyswajacie sobie każdego dnia? Jeśli wspomnienie o tych urządzeniach nadal jest żywe lub, co więcej, zamierzacie zakupić jedno z nich, mam bardzo dobrą wiadomość – sprzedaż IdeaPad K1 i ThinkPad rozpocznie się jutro, 20 lipca.

Informacja została zdradzona podczas konferencji Lenovo w Japonii. Obywatele Kraju Kwitnącej Wiśni ujrzą ostateczną specyfikację i ceny tabletów drugiego sierpnia, lecz my, mieszkańcy reszty świata, dostąpimy tego zaszczytu nieco wcześniej. Pozostaje czekać i z namaszczeniem przeglądać środki zgromadzone w portfelu z nadzieją, że wystarczy ich na zakup któregoś z intrygujących tabletów Lenovo.

IdeaPad K1 to hybrydowy tablet działający pod kontrolą systemu Google Android Honeycomb, który po podłączeniu do klawiatury zewnętrznej automatycznie ładuje Windows 7. Pod jego maską znajdziemy dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 T20 1GHz, 10.1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czytnik kart pamięci microSD, wyjście HDMI oraz 32GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

ThinkPad to dedykowany biznesowemu segmentowi rynku tablet oferujący podobną specyfikację do swojego hybrydowego brata – 10.1-calowy ekran, układ Nvidia Tegra 2 oraz wbudowane urządzenie wskazujące, którym najprawdopodobniej jest mysz.

źródło