Lenovo IdeaPad K1 w przedsprzedaży

1 lipca to dzień należący nie tylko do HP TouchPada, który pojawił się w sklepach w Stanach Zjednoczonych. Dziś triumfy święci także tablet Lenovo IdeaPad K1, którego przedsprzedaż online rozpoczęła się dziś.

Urządzenie można zakupić w internetowym sklepie Amazon za 499$. Niestety, strona internetowa informuje, że towar jest niedostępny, a data fizycznej obecności tabletów w magazynach nie jest jeszcze znana. Na podstawie doświadczeń z przeszłości możemy założyć, że skoro IdeaPad K1 pojawił się w przedsprzedaży, wysyłka urządzeń rozpocznie się lada dzień.

Za cenę 499$ otrzymujemy tablet wyposażony dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2 T20 1GHz (zamiast wcześniejszego procesora Qualcomm Snapdragon 1.3GHz), 10.1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czytnik kart pamięci microSD, wyjście microHDMI, slot kart SIM, mikrofon, złącze audio jack 3.5 mm oraz 32GB pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android Honeycomb.

źródło

Komentarze

 • Michał

  A jego przewaga konkurencyjna jest jaka? Za chwilę będzie informacja o premierze tabletu od np. Canona – tak, bo jeszcze nie mają w portfolio..

 • edek

  @michal a musi byc jakas przewaga? A no tak komentarz nic nie wnoszacy i zarazem mozna ponazrekac…

  • Michał

   Od razu narzekać.
   Pytanie z gatunku akademickich – jaki jest sens wypuszczania na rynek produktu, który niczym poza marką się nie różni?
   Asus – ma stację dockującą – klawiaturę, Samsung Galaxy Tab 10.1 – grubość, Acer – dobry wyświetlacz, Playbook – swój system itd. To po jednej tylko cesze.
   Odnotowuję fakt, że Lenovo startuje późno i niczym się nie wyróżnia – pytanie jest do Lenovo a nie do tabletowo.pl

   • Maciek

    Musi być z nim cieniutko, z tym K1 skoro autor pisze że skoro się ukazał na rynku to to juz jest triumf… Jestem skonsternowany. Pewnie istotnie ten K1 od Lenovo (a może Lestaro po IBM coś tam przejęli) to cienias i skoro się ukazał to sukces. Bo jak inaczej to zrozumieć?

   • kashiash

    K1 po podlaczeniu do swojje stacji dokujacej ma byc w pelni funkcjonalnym laptopem dzialajacym pod windows
    to ta jego cecha ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona