(fot. pexels.com)

Spotify wreszcie z obsługą Siri. Szkoda, że wciąż bez języka polskiego

Jeśli miałbym wskazać funkcje Apple Music, których brakuje mi w Spotify, to wybrałbym możliwość zapisywania muzyki na Apple Watchu i głosową obsługę z użyciem Siri. W przypadku braku tej drugiej opcji wkrótce wprowadzona zostanie dobra zmiana.

Asystentka głosowa Apple wreszcie dogada się ze Spotify

Za pomocą Siri w Apple Music można głosowo poprosić o rozpoczęcie odtwarzania, zmianę utworu, wstrzymanie muzyki czy o konkretnego artystę lub album. To całkiem wygodne rozwiązanie, szczególnie podczas prowadzenia samochodu. Nie trzeba bowiem skupiać uwagi na graficznym interfejsie, wystarczy wypowiedzieć kilka słów.

Reklama

Jak informuje serwis The Verge, Spotify wreszcie dołączy do Apple Music. Możliwe stanie się odtwarzanie utworów, albumów czy całych playlist po wypowiedzeniu odpowiedniej komendy głosowej.

Zmiany zostały zauważone w najnowszej testowej wersji aplikacji Spotify, która była uruchomiona na urządzeniu z iOS 13.1. Użytkownik musi powiedzieć komendę, identycznie jak w przypadku Apple Music, a na końcu dodać, że zadanie ma być wykonane z użyciem Spotify. Przykładowo Hey Siri, odtwórz Lady Pank w Spotify. Odtwarzanie powinno rozpocząć się automatycznie, bez konieczności jakichkolwiek dodatkowych działań ze strony użytkownika.

Funkcja obecnie działa tylko na sprzęcie z iOS. Niestety, Spotify nie jest obsługiwany przez Siri na Apple Watchu. Po wypowiedzeniu komendy pojawia się tylko informacja: Przykro mi, nie mogę tego zrobić na Apple Watchu. Niewykluczone, że zmieni się to wraz z wydaniem pełnoprawnej aplikacji Spotify na smartwatcha Apple. Obecnie Szwedzi oferują wyłącznie prosty kontroler pozwalający na sterowanie odtwarzaczem z poziomu Watcha.

Nowa opcja pozostaje obecnie w fazie testów beta, ale w ciągu najbliższych tygodni powinna zostać udostępniona wszystkim użytkownikom. Wówczas należy oczekiwać obsługi również w przypadku korzystania ze Spotify w Apple CarPlay.

Siri i inne aplikacje

Spotify nie jest pierwszą aplikacją firmy trzeciej, która ostatnio pojawiła się w Siri. Użytkownicy CarPlay mogą już za pomocą głosu obsługiwać Mapy Google i nawigację Waze.

Wszystko brzmi ciekawie, więc naprawdę szkoda, że wciąż nie doczekaliśmy się polskiej Siri. Co więcej, nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie.

Polecamy również:

Spotify z masą usprawnień dla artystów i nowymi playlistami dla wszystkich

źródło: The Verge