(fot. pexels.com)

W Spotify znajdziesz piosenkę wpisując fragment jej tekstu

Wyszukiwarka w Spotify została rozbudowana o nową funkcję. Nie trzeba już znać wykonawcy czy tytułu, aby znaleźć konkretny utwór.

Wyszukiwanie fragmentem tekstu

Z pewnością wielu osobom zdarzyło się usłyszeć piosenkę i zapamiętać z niej tylko kawałek tekstu. W takiej sytuacji można poradzić sobie wpisując fragment w wyszukiwarkę Google. Jeśli nic nie pomyliliśmy i mamy odrobinę szczęścia, to powinniśmy znaleźć utwór.

Na twitterze użytkowniczki @linafab, która pracuje w Spotify, opublikowany został nowy post. Dowiemy się z niego, że użytkownicy szwedzkiej usługi streamingu muzyki nie muszą już korzystać z Google. Wyszukiwarka wbudowana w aplikację otrzymała bowiem funkcję wyszukiwania utworów po fragmentach tekstu.

Spotify – wyszukiwanie fragmentem tekstu.
Spotify – wyszukiwanie fragmentem tekstu (fot. @linafab, Twitter)

Nie trzeba już w Spotify wpisywać nazwy wykonawcy czy tytuł utworu, aby znaleźć konkretną piosenkę. Wystarczy, że wpiszemy tylko fragment tekstu, a po chwili otrzymamy listę dopasowanych wyników.

Warto dodać, że podobna funkcja jest już dostępna w konkurencyjnej usłudze Apple Music. Została ona wprowadzona w 2018 roku, wraz z iOS 12. Trzeba przyznać, że to naprawdę wygodna opcja, umożliwiająca szybkie znalezienie piosenki, bez konieczności korzystania z zewnętrznych narzędzi.

Jak informuje @linafab, nowość wprowadzana jest w aplikacji w wersji na Androida i iOS. W związku z tym, że funkcja wdrażana jest stopniowo, to jeszcze nie wszyscy mogą mieć do niej dostęp. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Spotify – pozostałe nowości

Użytkownicy szwedzkiej usługi raczej nie mogą ostatnio narzekać na nudę. Twórcy ciągle wprowadzają różne nowości i zmiany w aplikacjach. Wśród tych najciekawszych należy wymienić: usprawnienia we współtworzonych playlistach, ankiety w podcastach, powiadomienia o nowych odcinkach podcastów, a także plany wprowadzania opcji odtwarzania muzyki bezpośrednio na Apple Watchu.

Owszem, Spotify to obecnie największa usługa streamingu muzyki, mogąca pochwalić się zauważalnie lepszymi wynikami od konkurencji. Należy jednak zaznaczyć, że pozostali gracze na rynku nie zamierzają odpuszczać. Co więcej, firma Tima Cooka planuje przeprowadzić atak z wykorzystaniem silnej broni – pakietu usług Apple One, który będzie dostępny w naprawdę atrakcyjnej cenie i jak najbardziej może odebrać Spotify część użytkowników.