(fot. Spotify)

Spotify wprowadza kilka nowości we współtworzonych playlistach

Bez obaw, Spotify nie zapomniało o fanach muzyki. W aplikacji wdrażany jest właśnie zestaw usprawnień, które mogą zwiększyć zainteresowanie wspólnie tworzonymi listami odtwarzania.

Reklama

Współtworzone playlisty z nowymi funkcjami

Szwedzi ostatnio wprowadzili kilka nowości do mobilnych aplikacji. Zarówno użytkownicy Androida, jak i iOS, otrzymali zestaw zmian mających w założeniach pozytywnie wpłynąć na sekcję podcastów – np. powiadomienia o nowych odcinkach czy ankiety. Wyraźnie było widać, że audycje internetowe, cały czas zyskujące na popularności, stały się dla Spotify jednym z priorytetów.

Owszem, sekcja podcastów jest aktualnie intensywniej rozwijana, ale nie oznacza to, że firma zapomniała, że funkcjonuje przede wszystkim dzięki streamingowi muzyki. Po prostu, dział z muzyką jest znacznie bardziej dojrzały, więc nowości nie pojawiają się już tak często. Mimo tego, co jakiś czas wdrażane są zmiany, jak np. dodawane właśnie nowe elementy we współtworzonych playlistach.

Spotify – współtworzone playlisty.
(fot. Spotify)

Spotify już od dłuższego czasu oferuje funkcję wspólnie tworzonych playlist. Dzięki niej, znajomi mogą dodawać własne utwory. Otrzymujemy więc nie tylko propozycje nowej muzyki dobranej przez algorytmy, ale także przez naszych znajomych. Natomiast teraz, wraz z udostępnioną aktualizacją, całość ma być jeszcze łatwiejsza w obsłudze.

Po pierwsze, na górze playlisty znajduje się nowy przycisk, umożliwiający szybkie dodanie współtwórców listy odtwarzania. Po drugie, na górze pojawią się teraz awatary wszystkich osób mających dostęp do opcji edycji playlisty. Po trzecie, przed każdym dodanym utworem czy odcinkiem podcastu, wyświetlają się awatary nowych użytkowników.

Jak korzystać z nowej funkcji w Spotify?

W celu zaproszenia znajomych do współtworzenia playlisty należy:

  1. Na smartfonie lub tablecie przejść do sekcji Biblioteka,
  2. Wybrać playlistę, którą chcemy współtworzyć ze znajomymi,
  3. Tapnąć na przycisk Dodaj użytkownika – opcja dostępna tylko dla własnych list odtwarzania.

Tak, cały proces jest banalnie prosty i jak już wcześniej wspomniałem, dzięki temu zmiany mogą pozytywnie przełożyć się na zainteresowanie współtworzonymi playlistami.

W związku z tym, że nowości udostępniane są stopniowo, to nie są jeszcze widoczne u wszystkich użytkowników mobilnych aplikacji Spotify. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na odpowiednią aktualizację.