Spotify z większą liczbą „Stories”? Niebawem mogą pojawić się w playlistach

Spotify nieustannie szuka pomysłów na uatrakcyjnienie mobilnych aplikacji. Nie powinno więc dziwić, że w kodzie ciągle odkrywane są nowe, testowe funkcje. Jedna z nich ma w założeniach zapewnić bardziej rozbudowane playlisty.

Playlisty stworzone przez artystów

Spotify to nie tylko playlisty stworzone przez firmę, algorytmy czy zestawienia najpopularniejszych utworów. W bazie usługi dostępne są również listy odtwarzania zaprojektowane przez artystów.

Reklama

Wspomniane specjalne playlisty często składają się z unikatowej nazwy, indywidualnej grafiki, a także zawsze mają listę piosenek dobranych ręcznie. Co więcej, niektóre mogą zawierać autorskie intro wprowadzające.

Trzeba przyznać, że część z tych indywidualnych playlist jest naprawdę dobra. Możemy w nich znaleźć dobrze znane utwory, a także odkryć kilka perełek, które na długo zagoszczą w bibliotece.

Nowe możliwości personalizacji specjalnych playlisty

Jak informuje Jane Manchun Wong, która specjalizuje się w inżynierii odwrotnej, w aplikacji Spotify na Androida dostępny jest niewykorzystany kod związany z listami odtwarzania. Pozwala on na wstawienie Stories do playlist tworzonych przez osoby wybrane przez Spotify.

Stories w Spotify, podobnie jak na Instagramie, mogą składać się ze zdjęć lub krótkich wideo. W przeciwieństwie jednak do rozwiązań znanych z serwisów społecznościowych, Stories w Spotify tworzone jest wyłącznie przez artystów i innych wybranych gości.

(fot. wongmjane.com)

Stories może zawierać krótkie wprowadzenie, które opisuje piosenki znajdujące się na liście odtwarzania lub po prostu być zestawem ciekawostek o życiu ulubionego wykonawcy. Ważną różnicą względem już dostępnej funkcji Behind the Lyrics jest proces tworzenia materiałów – jak już wspomniałem, za treść odpowiada sam artysta, a nie zespół osób pracujących w Spotify.

Nie jest jeszcze jasne, czy mamy do czynienia tylko z eksperymentem, czy Spotify testuje rozwiązanie, które niebawem zostanie wprowadzone u wszystkich użytkowników.

To nie pierwsze Stories w Spotify

W połowie maja użytkownicy Spotify otrzymali funkcję Storyline. Dostępna jest ona pod ekranem Teraz odtwarzane i pozwala na umieszczanie zestawu grafik z opisami, które będą pokazywane podczas słuchania piosenki. Tutaj także są one tworzone przez wybrane osoby zewnętrzne, a nie pracowników Spotify.

Polecamy także:

Spotify sprawdza, co się stanie, gdy podniesie ceny

źródło: wongmjane.com