(fot. pexels.com)

Spotify testuje funkcję, która przypadnie do gustu osobom lubiącym śpiewać

Lubisz śpiewać? Jeśli tak, to niebawem Spotify może Ci to ułatwić. Firma rozpoczęła testy funkcji tekstów na żywo w aplikacji mobilnej.

Śpiewanie ze Spotify obecnie tylko dla wybranych

Użytkownicy usługi Apple Music wraz z iOS 13 otrzymali dopasowane teksty na żywo. W założeniach pozwala to na lepsze poznanie tekstu piosenki, bez wchodzenia na zewnętrzne strony internetowe, a także oczywiście na śpiewanie. Aktualne fragmenty są bowiem podświetlane.

Reklama

Jak donosi serwis TechCrunch, wkrótce zbliżona funkcja może trafić do najpopularniejszej usługi streamingu muzyki. Spotify na wybranych rynkach rozpoczęło testy tekstów na żywo. Co więcej, Szwedzi potwierdzili, że funkcja faktycznie jest sprawdzana w określonych regionach.

Nie jest jasne, jakie dokładnie kraje zostały wpisane na listę wybranych. Nieoficjalne informacje wskazują, że obecnie dostęp do nowej opcji mają mieszkańcy m.in. Kanady, Indonezji i Meksyku. Niewykluczone, że z czasem testy zostaną rozszerzone o kolejne regiony.

Nowa możliwość poznawania piosenek jest obsługiwana przez platformę Musixmatch. Znajdziemy na niej wiele tekstów piosenek, w tym również w języku polskim. Całość dostępna jest przez przeglądarkę internetową.

Teksty można wyświetlić na całym ekranie

Nowość dostępna jest pod elementami sterującymi na głównym ekranie odtwarzacza. Obecnie w tym miejscu znajduje się funkcja Behind the Lyrics, która dostarcza ciekawostek związanych z wykonawcą i utworem, a także wybrane fragmenty tekstu. Możliwe jest również przeniesienie tekstu na cały ekran. Podobnie jak w Apple Music, aktualne fragmenty są podświetlane, a tekst jest automatycznie przewijany.

Nie wiemy, kiedy i czy w ogóle funkcja zostanie wprowadzona u wszystkich użytkowników Spotify. Obecnie przeprowadzane są wyłącznie testy i to na mocno ograniczonej grupie odbiorców. Myślę, że naprawdę wiele osób chciałoby zobaczyć teksty na żywo w aplikacji Spotify. Funkcja mogłaby sprawdzić się podczas domowych imprez, szczególnie jeśli byłaby dostępna w wersji na Android TV czy tvOS.

Ponadto, wdrożenie tekstów na żywo mogłoby zachęcić wybranych użytkowników Apple Music do przesiadki. Tak, dla części klientów może to być jedna z kluczowych funkcji. Obecnie pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na ewentualne pojawienie się nowej opcji w aplikacji Spotify.

Polecamy również:

Spotify rośnie jak na drożdżach. Szwedzi pochwalili się liczbą użytkowników i przychodami

źródło: TechCrunch