Reklama

Spotify z nowym interfejsem na tabletach z Androidem

Szwedzi wprowadzają nowy, zoptymalizowany pod większe ekrany interfejs. Zmiany zaczynają właśnie trafiać na urządzenia z Androidem, a także na sprzęt działający pod kontrolą Chrome OS.

Reklama

Aplikacja nie wykorzystywała potencjału większego ekranu

Największy serwis streamingowy z muzyką na świecie pochwalił się ostatnio najnowszymi wynikami finansowymi. Mimo iż szwedzka firma wciąż ma problemy z odnotowaniem kwartalnych zysków, to pod względem liczby użytkowników nie ma powodu do zmartwień. Usługa ma już bowiem prawie 300 mln słuchaczy.

Wysoka popularność oznacza, że aplikacja Spotify znajduje się na milionach urządzeń – komputerach, smartfonach czy tabletach. Twórcy postanowili w końcu skupić się na tych ostatnich urządzeniach, zapewniając użytkownikom poprawiony interfejs.

Spotify na tablecie z Androidem.
Nowy interfejs dla tabletów (fot. Android Police)

Dotąd na tabletach z Androidem mieliśmy do czynienia z prawie identycznym interfejsem, jak na smartfonach – po prostu aplikacja była „rozciągnięta”, aby wypełnić cały ekran. Negatywnie wpływało to na komfort obsługi – wytyczne projektowe, które sprawdzają się na mniejszym wyświetlaczu smartfona, niekoniecznie muszą zdawać egzamin na ekranie tabletu.

Spotify z przebudowanym wyglądem na tabletach

Nowy wygląd jest kopią tego, co prawie rok temu otrzymali właściciele iPadów. Główne elementy sterujące zostały przeniesione na lewą krawędź. Zniknął więc pasek na dole, który służył do przemieszczania się pomiędzy głównymi sekcjami aplikacji.

Dzięki temu, że elementy nawigacyjne i sterujące odtwarzaczem umieszczono przy lewej krawędzi, to mamy do nich wygodny dostęp, bez odrywania ręki od tabletu. Dodatkowo, pasek postępu czy przyciski pomijania utworu są cały czas widoczne. Całość, mimo iż może wciąż nie jest idealna, to z pewnością przeszła zmiany w dobrym kierunku.

Spotify na tablecie z Androidem.
Nowy interfejs dla tabletów (fot. Android Police)

Jak informuje serwis Android Police, nowy wygląd pojawia się już u pierwszych użytkowników. Prawdopodobnie zmiany wprowadzane są po stronie serwera, ale niewykluczone, że trzeba również posiadać określoną wersję aplikacji. Osoby, które otrzymały przebudowany interfejs, zgłaszają, że na tablecie z Androidem mają zainstalowaną apkę Spotify w wersji 8.5.72.625.