Spotify ze świetnymi nowościami dla użytkowników Siri, Apple TV i iPadów

Nie wszyscy użytkownicy urządzeń firmy Tima Cooka polubili Apple Music. Na szczęście, Spotify na sprzęcie Apple staje się coraz lepszy. Szwedzi dodali właśnie obsługę Siri, wydali aplikację na Apple TV i przygotowali kilka usprawnień w wersji na iPady.

Można już głosowo sterować Spotify

Do tej pory z wykorzystaniem asystentki głosowej Siri można było sterować tylko Apple Music. Zmienia się to wraz z najnowszą aktualizacją Spotify, która dostępna jest już dla wszystkich użytkowników sprzętu z iOS.

Za pomocą komendy głosowej, można poprosić Siri, aby rozpoczęła odtwarzanie konkretnego artysty, piosenki lub gatunku muzycznego w Spotify. Wystarczy przykładowo powiedzieć Hey Siri, play Metallica on Spotify lub Hey Siri, play Welcome to the Jungle on Spotify. Odtwarzanie powinno rozpocząć się automatycznie, tuż po przyjęciu polecenia.

(fot. Tabletowo.pl)

Niestety, ze względu na brak oficjalnego wsparcia dla języka polskiego w Siri, pojawia się problem w przypadku polskich artystów. Mimo moich kilku próśb, nie udało się odtworzyć piosenki Małomiasteczkowy. Asystentka Apple nie wiedziała również, kim jest chociażby Muniek Staszczyk.

Spotify można również głosowo sterować w Apple CarPlay. Dzięki temu, nie trzeba sięgać do dotykowego ekranu lub innego systemu sterowania dostępnego w samochodzie, aby wybrać ulubionego artystę czy piosenkę. Przekłada się to nie tylko na większą wygodę, ale także na poziom bezpieczeństwa – kierowca nie musi odrywać wzroku od drogi.

Aplikacja na Apple TV i usprawnienia na iPadach

Przyznam, że na pojawienie się aplikacji Spotify na przystawce Apple TV czekałem bardziej niż na wsparcie dla Siri. Wreszcie, bez konieczności korzystania z AirPlay na iPhonie, mogą wygodnie słuchać muzyki na telewizorze.

Spotify na tvOS pod względem wizualnym prezentuje się naprawdę dobrze. Sprawdziłem aplikację przez kilka minut, więc nie chcę wypowiadać się o szczegółach sterowania. Jednakże, całość zapowiada się całkiem dobrze.

Spotify na iPadzie. (fot. The Verge)

Jeśli na Apple TV mamy włączoną synchronizację zainstalowanych aplikacji i posiadamy Spotify na urządzeniu z iOS, to aplikacja powinna pobrać się automatycznie. Oczywiście Spotify dostępny jest już w sklepie, gdyby ktoś chciał ręcznie zainstalować aplikację.

Szwedzi wprowadzili jeszcze usprawnienia w interfejsie Spotify dla iPadów. Aplikacja ma teraz lepiej wykorzystywać potencjał większych wyświetlaczy, co powinno przełożyć się na wygodniejszą obsługę.

Polecamy również:

Spotify z masą usprawnień dla artystów i nowymi playlistami dla wszystkich

źródło: The Verge