(fot. pixabay.com)

Użytkowniku Safari, mamy dobrą wiadomość! Spotify ponownie działa

Właściciele komputerów Apple, preferujący przeglądarkę Safari, musieli czekać ponad dwa lata, aby móc ponownie posłuchać ulubionej muzyki w webowym wydaniu odtwarzacza Spotify.

Spotify Web Player zniknął z Safari

We wrześniu 2017 roku użytkownicy Safari, którzy słuchali muzyki w webowej wersji Spotify, zostali zaskoczeni niesympatycznym komunikatem. Po wejściu na stronę internetową z odtwarzaczem mogli dowiedzieć się, że ich ulubiona przeglądarka przestała być wspierana. W celu dalszego dostępu do biblioteki muzyki musieli zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań proponowanych przez Spotify – wybór innej, obsługiwanej przeglądarki lub przejście na aplikację.

Spotify nie wydało żadnego komunikatu, który przedstawiałby powód zakończenia wsparcia. Nieoficjalnie mówiło się, że winny jest plugin Widevine DRM i jego problemy z kompatybilnością z Safari. Wykorzystywany jest on przez szwedzką firmę, aby zapobiegać piractwu.

Spotify wraca do przeglądarki Apple

Do tej pory nie dowiedzieliśmy się, dlaczego Spotify Web Player został nagle zablokowany dla użytkowników Safari. Na szczęście, po ponad dwóch latach nieobecności, webowy odtwarzacz Spotify ponownie działa w głównej przeglądarce na komputerach z logo nadgryzionego jabłka.

Spotify już działa w Safari (fot. Tabletowo.pl)

Na stronie pomocy technicznej Spotify, która opisuje internetową wersję odtwarzacza, lista obsługiwanych przeglądarek poszerzyła się o jedną pozycję. Do Google Chrome’a, Firefoksa, Edge’a i Opery, dołączyła przeglądarka Apple. To jak najbardziej dobra wiadomość dla osób preferujących oprogramowanie z Cupertino.

Teraz, po wejściu na stronę internetową szwedzkiej usługi z poziomu Safari, nie pojawia się żaden nieprzyjemny komunikat. Odtwarzacz wygląda tak samo jak w innych przeglądarkach i działa raczej bez żadnych zarzutów. Tak, raczej – sprawdziłem go tylko przez kilka minut, a to za mało, aby wydać finalną opinię.

Jeśli więc z pewnych względów nie chcesz korzystać z aplikacji Spotify na swoim Maku, to możesz już słuchać ulubionej muzyki w Safari. Najwidoczniej firmie Apple i Spotify udało się znaleźć rozwiązanie, które wyeliminowało problem niezgodności.

Polecamy również:

Spotify: rośnie liczba użytkowników i przychody, ale wciąż kończymy na minusie

źródło: MacRumors, Spotify