Używasz Safari na Macu? No to Spotify w przeglądarce już nie uruchomisz | Tabletowo.pl

Używasz Safari na Macu? No to Spotify w przeglądarce już nie uruchomisz

Dołącz do dyskusji 0

Spotify to prawdopodobnie najbardziej popularna platforma streamingowa na świecie, a jedną z jej zalet jest dostępność na praktycznie wszystkich urządzeniach, jakie możemy sobie wymarzyć. W specjalną aplikację mogą wyposażyć się zarówno posiadacze smartfonów z Androidem, jak i Ci, którzy wybrali iOS. Natomiast na komputerach, można albo pobrać specjalnego klienta, albo uruchomić Spotify Web w przeglądarce. Z tym, że użytkownicy Safari na Macach nie mogą już zrobić tego drugiego.

Przyznam szczerze, że jestem niemalże przekonany, że większość z Was używa Spotify z poziomu dedykowanej temu aplikacji. Jednak na pewno znajdzie się ktoś, kto woli robić wszystko online i platformę streamingową uruchamia po prostu w przeglądarce, aby to właśnie w niej cieszyć się swoja ulubioną muzyką – tyczy się to w szczególności tych, którzy nie wykupili subskrypcji premium, a z tego typu usług korzystają sporadycznie.

Spotify Web jest – mimo wszystko – całkiem sprawnym rozwiązaniem, które może większości osób przydaje się względnie rzadko, ale mimo wszystko jest nieocenione w niektórych sytuacjach. Szkoda tylko, że jeżeli Twój komputer można opisać określeniem Mac, a używaną na nim przeglądarką jest Safari, to narzędzie przeglądarkowe należy oddać sferze wspomnień.

Spotify Web z poziomu windowsowego Firefoxa może nie jest idealny, ale działa

Dlaczego tak się stało? Tak naprawdę nie wiadomo. Niektórzy wspominają, że to wina pluginu mającemu zapobiec piractwu, Widevine DRM, którego używa Spotify i jego problemami z kompatybilnością z Safari, lecz to nie jest pewne. Póki co, nikt z ekipy szwedzkiego portalu streamingowego nie wydał oficjalnego oświadczenia na ten temat.

Czy można jakoś obejść ten problem? Skoro poruszam ten temat, to pewnie domyślacie się, że tak. Oprócz tego, że wystarczy pobrać dedykowanego Mac OS klienta, to wystarczy zainstalować inną przeglądarkę – podobno zarówno Firefox, Chrome, jak i Opera, bez większego problemu radzą sobie z obsługiwaniem Spotify Web. Niestety, nie mamy żadnej informacji dotyczącej ewentualnego powrotu wersji przeglądarkowej na Safari.

Polecamy również:

No, najwyższy czas – Spotify trafia do Sklepu Windows. I do Messengera

źródło: The Next Web
grafika główna: Pexels

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona