(fot. pexels.com)

Spotify dostępny z poziomu przeglądarki otrzyma usprawniony interfejs

Jedną z lepszych funkcji oferowanych przez Spotify jest wygodny dostęp z poziomu przeglądarki internetowej. Nie trzeba instalować żadnych aplikacji, wystarczy tylko zalogować się na konto, aby mieć dostęp do usługi i ulubionych utworów. Jeśli często korzystasz z tej wersji Spotify, to mamy dobrą wiadomość. Najnowsze informacje wskazują, że doczeka się ona aktualizacji.

Webowa aplikacja Spotify zostanie zaktualizowana

Spotify, który dostępny jest na stronie open.spotify.com, ma być bliższy aplikacji desktopowej. Planowane zmiany poznaliśmy dzięki Jane Manchun Wong, która specjalizuje się w inżynierii odwrotnej.

Nie, nie będą to rewolucyjne zmiany. Spotify ma skupić się na zapewnieniu zbliżonych doświadczeń niezależnie od używanej wersji odtwarzacza. W związku z tym, webowa aplikacja zostanie nieznacznie przebudowana. Na wzór Spotify w wersji na Windows czy macOS, wydanie dostępne w przeglądarce internetowej otrzyma listy odtwarzania na bocznym lewym pasku.

Owszem, zmiana jest niewielka, ale jak najbardziej powinna podnieść komfort korzystania z webowego wydania Spotify. Pozostaje mieć nadzieję, że to dopiero początek zmian, które finalnie sprawią, że słuchanie muzyki w Spotify będzie prawie identyczne niezależnie od platformy.

Spotify stawia na funkcje społecznościowe

Kolejna nowość szykowana przez Spotify również została odkryta przez Jane Manchun Wong. W aplikacji na Androida pojawiła się funkcja Social Listening.

Obecnie nowość pozostaje jeszcze we wczesnej fazie rozwoju i nie jest dostępna dla użytkowników usługi. W obecnej formie jej działanie sprowadza się do możliwości utworzenia kodu lub linku. Druga osoba po wejściu w link lub zeskanowaniu kodu dołączy do udostępnionej kolejki odtwarzania. Nie tylko będzie mogła słuchać muzyki zapisanej na playliście, ale także ją edytować, dodając własne utwory.

Niestety, nie wiemy kiedy przedstawione zmiany zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom. Wdrożenie pierwszej nowości nie powinno stanowić problemu – to tylko niewielkie przebudowanie interfejsu. Z kolei druga nowość na udostępnionych zrzutach ekranu wygląda na prawie ukończoną, więc również może już niebawem doczekać się oficjalnej premiery.

Polecamy również:

Spotify testuje kilka nowych funkcji w aplikacji na Androida, m.in. wyłącznik czasowy

źródło: MSPoweruser, XDA-Developers