Spotify testuje kilka nowych funkcji w aplikacji na Androida, m.in. wyłącznik czasowy

Spotify regularnie wzbogacane jest o nowe funkcje, a do tego ostatnio pojawił się też pakiet Premium Duo, pozwalający korzystać dwóm osobom ze Spotify Premium za 24,99 złotych miesięcznie. Szwedzi testują jednak już kolejne opcje, które mogą okazać się niezwykle przydatne podczas codziennego korzystania z aplikacji.

Jane Manchun Wong, znana na Twitterze jako @wongmjane, specjalizuje się w analizowaniu kodów programów, aby odkrywać nowe funkcje. Jak sama twierdzi, robi to dla zabawy, lecz w rzeczywistości odwala kawał świetnej roboty, ponieważ dzięki temu możemy się dowiedzieć, nad czym aktualnie pracują deweloperzy.

Nowe funkcje w aplikacji Spotify na Androida

W przygotowaniu są co najmniej cztery nowości. Pierwszą, która mnie osobiście chyba najbardziej się spodobała, jest wyłącznik czasowy, pozwalający ustawić czas, po jakim odtwarzanie muzyki ma się zakończyć. Użytkownik może mieć do wyboru okres od pięciu minut do godziny, a także opcję, aby stało się to po skończeniu aktualnie odtwarzanej piosenki.

Mam szczerą nadzieję, że Spotify wprowadzi tę funkcję do swojej aplikacji, ponieważ z pewnością przyda się ona wielu osobom. Użytkownicy będą mogli bowiem (na przykład) włączyć sobie muzykę do snu bez obaw, że potem będzie zupełnie niepotrzebnie grała przez długie godziny. Dzięki temu przy okazji zaoszczędzonych zostanie też trochę miliamperogodzin w akumulatorze.

Kolejną testowaną funkcją jest lista piosenek, które mogą się spodobać użytkownikowi, wyświetlona w interfejsie odtwarzania konkretnego utworu. Patrząc na to rozwiązanie nie mogę się nadziwić, że jeszcze nie jest dostępne w aplikacji, podczas gdy – wydawałoby się – powinno, ponieważ zdecydowanie ułatwi odkrywanie nowych piosenek bez konieczności przeklikiwania się przez kolejne poziomy menu.

Trzecia z funkcji pomaga natomiast dzielić się utworami z innymi użytkownikami. Nie chodzi tu jednak o dostępne już udostępnianie, a o opcję wyświetlenia kodu (wyglądającego jak fala dźwiękowa) umożliwiającego dzielenie się piosenkami ze znajomymi. W jej opisie napisano: „Twoi znajomi mogą dodawać utwory, skanując ten kod”.

Czwartą i ostatnią już z testowanych funkcji, do których dotarła Jane Manchun Wong, jest możliwość zarządzania integracją Spotify z popularnymi aplikacjami służącymi do nawigacji, m.in. Mapami Google i Waze:

Oczywiście fakt, że Spotify testuje ww. funkcje w aplikacji na Androida nie musi oznaczać, że zostaną one udostępnione użytkownikom. Chyba każdy się jednak ze mną zgodzi, że akurat te powinny do nich trafić, gdyż będą bardzo przydatne podczas codziennego użytkowania, nieprawdaż?

Źródło: @wongmjane dzięki Android Authority