(fot. pixabay.com)

Spotify Kids to zupełnie nowa aplikacja dla najmłodszych. Testy już ruszyły

Szwedzi ciągle poszukują sposobów na zwiększenie bazy użytkowników, co powinno przełożyć się na większe przychody. Nowy pomysł to samodzielna aplikacja Spotify Kids skierowana do najmłodszych odbiorców.

Treści wybrane dla dzieci

Spotify ogłosiło dziś udostępnienie nowej aplikacji, która została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i jest przeznaczona specjalnie dla dzieci oraz całych rodzin. Obecnie projekt pozostaje w fazie beta i jest dostępny wyłącznie w Irlandii. Firma zaznacza jednak, że z czasem Spotify Kids powinno pojawić się we wszystkich regionach i będzie dostępne dla osób korzystających z subskrypcji premium dla rodziny.

Reklama
Spotify Kids
Spotify Kids (fot. Spotify)

Jak słusznie zauważa Spotify, dzieci konsumujące treści audio, takie jak muzyka i różne opowiadania, nie są nowym zjawiskiem – w rzeczywistości to uwielbiają. Ale większość materiałów audio została stworzona z myślą o nastolatkach i dorosłych osobach, co oznacza, że ​​z wielu względów nie są one skierowane do najmłodszych odbiorców. W związku z tym, podjęto decyzję o dostarczeniu dzieciom odpowiedniego środowiska, które będzie ściśle kontrolowane przez Spotify i rodziców.

Prosta i bezpieczna aplikacja

Materiały umieszczane w Spotify Kids nie zawierają reklam i są wybierane przez zespół redaktorów. Całość podana jest w aplikacji z prostą nawigacją i kolorowym interfejsem, co nie tylko powinno zapewnić większe bezpieczeństwo niż w przypadku podstawowej wersji Spotify, ale również atrakcyjniejszy wygląd. Dzieci przed rozpoczęciem korzystania mogą wybrać swój własny awatar, a także główny motyw kolorystyczny.

Spotify Kids
Spotify Kids (fot. Spotify)

Aplikacja składa się z list odtwarzania zawierających muzykę, a także z opowiadań, filmów i programów telewizyjnych. Wśród dostępnych materiałów znajdują się te pochodzące z wielu popularnych marek, takich jak Nickelodeon, Disney, Discovery Kids i Universal Pictures.

Jak już wspomniałem, obecnie Spotify Kids dostępne jest wyłącznie dla użytkowników z Irlandii, którzy korzystają z planu rodzinnego. Aplikację można pobrać na urządzenia działające pod kontrolą Androida i iOS. Nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych działań – instalujemy aplikację i logujemy się na konto z wykupioną subskrypcją premium.

Polecamy również:

Spotify rośnie jak na drożdżach. Szwedzi pochwalili się liczbą użytkowników i przychodami

źródło: Spotify