Spider-Man PlayStaton 4 PlayStation 5

Spider-Man naprawdę lubi PlayStation. Marvel’s Avengers z ekskluzywną zawartością dla konsoli Sony

Według wielu rankingów superbohaterskich, najpopularniejszym herosem nieprzerwanie od kilku lat pozostaje Spider-Man, wyprzedzając chociażby Batmana, Supermana czy Kapitana Amerykę. Komiksowy człowiek pająk to fenomen, co potwierdza popularność filmów i gier z jego udziałem. PlayStation postanowiło to więc wykorzystać.

Producenci konsol robią co mogą, by zachęcić graczy do kupna ich sprzętu. Microsoft stawia między innymi na Xbox Game Pass — przyjazną graczom usługę, która za niewielką opłatą daje użytkownikowi dostęp do mnóstwa gier, w tym i również niektórych tytułów premierowych. Sony postanowiło pójść w innym kierunku — pozbawienia platform konkurencji jednej z popularnych postaci w grze Marvel’s Avengers, kosztem ekskluzywności na rzecz PlayStation.

Spider-Man w Marvel’s Avengers tylko na konsolach PlayStation

Jak dowiadujemy się z bloga PlayStation Spider-Man zmierza do najnowszej gry Square Enix! Niestety, nie dla wszystkich graczy, a tylko dla obecnych posiadaczy PlayStation 4 i przyszłych właścicieli PlayStation 5. Z tekstu można wywnioskować, że nie ma być to postać poboczna a pełnoprawny bohater z własną zawartością, która może objąć nawet dodatkowe misje.

Spider-Man w Marvel’s Avengers pojawi się na początku 2021 roku w formie darmowej aktualizacji na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Dodam jeszcze, że w tym miesiącu Marvel’s Avengers doczeka się otwartej bety:

  • od 14 do 16 sierpnia — bezpłatna beta dla wszystkich posiadaczy konsoli PlayStation 4
  • od 21 do 23 sierpnia — bezpłatna beta dla graczy PC i Xbox One

Marvel’s Avengers od Square Enix zadebiutuje na rynku już 4 września na PC, PlayStation 4 i Xbox One. W późniejszym terminie gra będzie dostępna również na PlayStation 5 i Xbox Series X.

To co, kupicie PlayStation dla „Pajączka”?