smartfon Redmi K40 smartphone
Redmi K40 (źródło: Xiaomi)

Można zacząć już szykować pieniądze, bo premiera POCO F3 czai się tuż za rogiem

To już właściwie pewne – POCO F3 będzie takim smartfonem, jakiego się spodziewaliśmy. Co więcej, jego premiera, podobnie jak modelu POCO X3 Pro, czai się tuż za rogiem!

Producenci wcale nam nie ułatwiają życia…

Nie jest niczym dziwnym, że producenci wprowadzają na rynek jeden i ten sam model pod zupełnie różnymi nazwami. Huawei wraz z Honorem osiągnęli w tym mistrzostwo, podobnie zresztą jak Xiaomi. Oppo również zresztą często się do tego ucieka.

Wczorajsza premiera serii Redmi Note 10 po raz kolejny pokazała, że Xiaomi – mówiąc elegancko – dopasowuje ofertę i nazewnictwo do konkretnego rynku. Bo choć do Indii i na rynek globalny trafią po trzy smartfony, to łączy je tyle samo, ile dzieli. Początkowo trudno się było w tym połapać.

POCO F3 będzie taki, jak się spodziewaliśmy. Premiera lada chwila!

Już od jakiegoś czasu słyszymy, że POCO F3 nie będzie całkowicie nowym smartfonem – Xiaomi ponownie sięgnie po inny model ze swojego portfolio, zmieni logo na obudowie i wprowadzi na rynek pod inną nazwą. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia już (m.in.) w przypadku POCO F2 Pro i tak samo ma być również z POCO F3.

Podejrzewaliśmy, że pierwowzorem dla tego modelu okaże się zaprezentowany niedawno w Chinach Redmi K40, ponieważ pojawiło się wiele sygnałów, które to sugerowały. Mukul Sharma, który jest świetnie zorientowany w planach wydawniczych różnych producentów, a tym samym bardzo wiarygodnym źródłem, doniósł ostatnio, że POCO F3 rzeczywiście ma być przebrandowanym modelem Redmi K40. Co więcej, zostanie wprowadzony na globalny rynek już w marcu 2021 roku!

smartfon Redmi K40 smartphone poza Chinami będzie dostępny jako POCO F3
Redmi K40 (źródło: Xiaomi)

Redmi K40 jest najsłabszym (ale nie słabym!) smartfonem z rodziny, a oprócz niego są też modele z dopiskami „Pro” i „Pro+. Niewykluczone, że Xiaomi zdecyduje się rozszerzyć ofertę marki POCO o jeszcze jeden model, POCO F3 Pro, który będzie przebrandowanym Redmi K40 Pro(+). Ewentualnie, co w sumie też nie byłoby niespodzianką, wprowadzi te dwa smartfony na inne rynki pod jeszcze innymi nazwami.

Ostatnio pojawiły się bowiem informacje, że w Indiach Redmi K40 będzie sprzedawany jako Xiaomi Mi 11X, Redmi K40 Pro jako Xiaomi Mi 11X Pro, a Redmi K40 Pro+ jako… Xiaomi Mi 11i. Można? Można!

Przy okazji Mukul Sharma wspomina też o długo wypatrywanym modelu POCO X3 Pro. Według jego informacji, smartfon ten zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 860, ekran o rozdzielczości Full HD+ z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz oraz akumulator o pojemności ~5200 mAh. Nie wiadomo jednak, kiedy Xiaomi go zaprezentuje i na jakie rynki wprowadzi.