Specyfikacja Microsoft Lumia 950 XL potwierdzona w dużej części

Za półtora tygodnia nowe urządzenia od Microsoftu odkryją wszystkie swoje tajemnice, bowiem na 6 października zapowiedziana jest oficjalna konferencja producenta. Zobaczymy na niej nowe Lumie, drugą odsłonę inteligentnej opaski Microsoft Band oraz Surface 4 Pro.

Reklama

Ja osobiście czekam najbardziej na premierę flagowych Lumii 950 i 950 XL. Zwłaszcza, że ich specyfikacja zapowiada się naprawdę dobrze. Dzięki kolejnemu przeciekowi potwierdza się duża część tego, co już wiemy do tej pory, jeśli chodzi o większy wariant.

Microsoft Lumia 950 XL specyfikacja

Urządzenie na pewno zadebiutuje jako Microsoft Lumia 950 XL i działać będzie pod kontrolą Windows 10 Mobile. Jego płynną pracę zapewni ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 i 3 GB pamięci RAM. Wszystkie treści wyświetlone zostaną na 5,7-calowym ekranie o rozdzielczości QHD 1440 x 2560.

Pozostała część specyfikacji, według wcześniejszych doniesień, obejmuje dodatkowo 32 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia o kolejne 128 GB, aparat 20 Mpix PureView z potrójną diodą doświetlającą LED, szerokokątna kamerka 5 Mpix na froncie, skaner tęczówki oka (Windows Hello), USB typu C i akumulator o pojemności 3300 mAh z możliwością bezprzewodowego ładowania.

Znamy też prawdopodobną cenę Microsoft Lumia 950 XL, która wynosi 749 euro. Aby zachęcić potencjalnych klientów do zakupu, Microsoft „dorzucać” ma pakiet akcesoriów o wartości około 200 euro.

Źródło: phoneArena