Ważne

Wyczerpujące wieści na temat smartfonów Microsoftu – Lumii 950 i 950 XL

Microsoft Talkman (950) i Cityman (950 XL) to modele ze świetnymi podzespołami

Nowe smartfony z Windowsem 10 Mobile są bardzo wyczekiwane, głównie przez fanów amerykańskiej firmy. Dotychczas pojawiły się już wieści o kolejnych modelach z niskiej i średniej półki, a teraz dowiedzieliśmy się prawie wszystkiego o flagowych Lumiach 950 oraz 950 XL, które kryją się na razie pod nazwami Talkman i Cityman. Czy będą mogły podjąć walkę z innymi topowymi urządzeniami?

Microsoft Talkman (950) i Cityman (950  XL) to modele ze świetnymi podzespołami. Oba telefony otrzymają ekran QHD, ale o różnej wielkości – wyświetlacz w Lumii 950 ma mieć przekątną 5,2 cala, a w 950 XL o 0,5 cala więcej. Nie zabraknie także na ich pokładach 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy o kolejne 128 GB, skanera tęczówki oka (dla Windows Hello), USB typu C, wsparcia dla ładowania bezprzewodowego QI, frontowej szerokokątnej kamerki 5 Mpix czy aparatu Pureview 20 Mpix. Warto wspomnieć, że większy wariant otrzyma potrójną lampę doświetlającą.

Microsoft Talkman zostanie wyposażony w sześciordzeniowy układ Snapdragon 808, podczas gdy Cityman będzie działał w oparciu o ośmiordzeniowego Snapdragona 810. Mniejszy flagowiec będzie zasilany przez baterię 3000 mAh. W większej Lumii ma znaleźć się miejsce dla akumulatora 3300 mAh. Warto wspomnieć, że zarówno 950 jak i 950 XL pojawią się w sklepach w dwóch wersjach kolorystycznych: matowej bieli i czerni.

Opcjonalnie nowe topowe modele od Microsoftu będą mogły zostać wzbogacone o Surface Pen albo specjalne etui, które ma być dostępne w następujących barwach: czarnej, brązowej i biało-srebrnej. Miałoby specjalne okrągłe wycięcie na środku ekranu. Rozwiązanie znane z Asusa czy LG, które pozwala nawet przy zamkniętym coverze np. sprawdzić, kto do nas dzwonił czy szybko zrobić zdjęcie. Kolejnym ciekawym dodatkiem będzie „Munchkin”. Jest to stacja dokująca z portem USB, pozwalająca na korzystanie z trybu Continuum z pomocą m.in. klawiatury czy myszki. Cena? Prawdopodobnie 99 dolarów.

Początkowo skaner tęczówki oka może w ogóle nie działać. Na szczęście Microsoft około miesiąc lub dwa po oficjalnej premierze ma wypuścić „łatkę”, która uczyni z tego dodatku bardzo funkcjonalną rzecz.

Microsoft Lumia 950 i 950 XL będą smukłymi smartfonami. Ich grubość ma wynieść ok. 7, 8 mm, zaoferują wymienialne baterie, a wygląda będzie przypominać połączenie Lumii 928 z 830 (zapewne wystający aparat główny). Widoczne będą również niezaokrąglone krawędzie i płaskie szkło na ekranie, a klawisze głośności będą rozdzielone przez przycisk zasilania.

Nowe flagowce z Windows 10 Mobile zapewne poznamy podczas targów IFA 2015. Jako pierwszy do sprzedaży trafi model 950, a wersja XL dołączy do niego trochę później. Co ciekawsze, modele o kodowych nazwach Honjo, Saana, i Guilin zostały anulowane – prawdopodobnie to właśnie Lumia 550, 750, a także 850. Jednak Amerykanie już pracują nad Saimaa, czyli kolejnym przedstawicielem serii 6xx.

źródło: Windows Central

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona