Ważne

Specyfikacja Microsoft Lumia 950 i 950 XL po raz kolejny ujawniona

Ekran QHD, 3 GB RAM, USB typu C oraz aluminiowa obudowa

Oczekiwania wobec Windows 10 Mobile oraz nowej generacji flagowych Lumii są olbrzymie. Wiele osób wyczekuje nowych high-endów z kafelkami na pokładzie, więc nic dziwnego, że do sieci trafiło już sporo prawdziwych lub fałszywych informacji na ich temat. Jednak najnowsze wieści potwierdzają wcześniejsze przecieki.

Microsoft Lumia 950 i 950 Xl, bo wszystko wskazuje na użycie właśnie takich nazw, mają zostać wyposażone w ekrany QHD o przekątnej, odpowiednio: 5,2 i 5,7 cala. Trochę szkoda, że mniejszy model nie będzie miał wyświetlacza Full HD. Reszta danych technicznych nie stanowi już dla nikogo niespodzianki: aparat 20 Mpix z potrójną lampą doświetlającą, kamerka przednia 5 Mpix oraz 3 GB pamięci operacyjnej.

Na nasze dane otrzymamy 32 GB bez możliwości rozbudowy. Przeciętnie prezentują się baterie – 950 będzie zasilana przez przyzwoitą baterię 3000 mAh, a wersja XL większym o zaledwie 300 mAh ogniwem. Warto wspomnieć, że podzespoły zostaną skryte w smukłej i aluminiowej obudowie. Oczywiście nie zabraknie także USB typu C ze wsparciem dla trybu Continuum.

Premiera nowych Lumii serii 900 odbędzie się zapewne w październiku lub listopadzie. Według mnie mogą to być jedne z ciekawszych flagowców na rynku, na pewno wyśmienite dla wszystkich fanów ekosystemu Microsoftu. Zobaczymy, jak wypadną na tle urządzeń z Androidem czy iOS.

źródło: ITHome przez WMPowerUser

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona