Sony Xperia XZ4 Compact mogła zostać anulowana. Oby nie była to prawda, bo potrzebujemy małych smartfonów 17
Sony Xperia XZ4 Compact (fot. @OnLeaks @CompareRaja)

Sony Xperia XZ4 Compact mogła zostać anulowana. Oby nie była to prawda, bo potrzebujemy małych smartfonów

„Potrzebujemy małych smartfonów, ale nikt ich nie kupuje” – jest ziarno prawdy w tym zdaniu. Przekątne ekranów w smartfonach rosną, a ich ramki robią się coraz węższe, więc coraz mniej osób decyduje się na zakup prawdziwie małego telefonu. Może to właśnie ten powód zadecydował o rzekomym anulowaniu przez Sony projektu Xperii XZ4 Compact.

Podczas tegorocznych targów CES 2019 spodziewaliśmy się zobaczyć nowych przedstawicieli z serii Xperia XA, ale nic takiego się nie wydarzyło. Konferencja Sony odbyła się i zakończyła, a na scenie nie pojawił się nawet jeden przedstawiciel działu mobilnego firmy. Czy to oznacza, że producent nie wyrobił się z produkcją Xperii XA3 i XA3 Ultra?

Jakoś nie martwię się tym specjalnie. Sony na pewno znajdzie chwilę, żeby w najbliższej przyszłości zaprezentować „zaległe” smartfony, bo mało prawdopodobne wydaje się, by firma miała czekać z tym do przyszłomiesięcznych targów Mobile World Congress w Barcelonie. Bardziej niepokoją mnie inne wieści – dotyczące możliwego anulowania przez Sony smartfonu Xperia XZ4 Compact.

Sony Xperia XZ4 Compact mogła zostać anulowana. Oby nie była to prawda, bo potrzebujemy małych smartfonów 18
Sony Xperia XZ4 Compact (fot. @OnLeaks @CompareRaja)

Don Mesa, wicedyrektor marketingu Sony Mobile na Amerykę Północną, na szczęście nie wypowiedział się w bezpośredni sposób na temat zarzucenia planów wydawniczych w związku z „małą” Xperią, ale w jego słowach daje się wyczuć nutę zwątpienia w sens istnienia linii Compact.

Stwierdził, że Sony „przez długi czas trzymało się tej serii produktów ze względu na wygodę ich obsługi”, ale obecnie firma zgadza się z resztą branży, że „ludzie chcą teraz mieć więcej powierzchni ekranowej do przeglądania treści”. Marketingowiec zwrócił jednak uwagę na to, że „zawsze znajdzie się miejsce dla smartfonów o różnych rozmiarach”, więc w gruncie rzeczy ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, czy będziemy musieli się pożegnać z kompaktową Xperią.

Byłoby szkoda.

 

źródło: Phone Arena