Sony Xperia XZ4 Compact (fot. @OnLeaks @CompareRaja)

Sony Xperia XZ4 Compact mogła zostać anulowana. Oby nie była to prawda, bo potrzebujemy małych smartfonów

„Potrzebujemy małych smartfonów, ale nikt ich nie kupuje” – jest ziarno prawdy w tym zdaniu. Przekątne ekranów w smartfonach rosną, a ich ramki robią się coraz węższe, więc coraz mniej osób decyduje się na zakup prawdziwie małego telefonu. Może to właśnie ten powód zadecydował o rzekomym anulowaniu przez Sony projektu Xperii XZ4 Compact.

Podczas tegorocznych targów CES 2019 spodziewaliśmy się zobaczyć nowych przedstawicieli z serii Xperia XA, ale nic takiego się nie wydarzyło. Konferencja Sony odbyła się i zakończyła, a na scenie nie pojawił się nawet jeden przedstawiciel działu mobilnego firmy. Czy to oznacza, że producent nie wyrobił się z produkcją Xperii XA3 i XA3 Ultra?

Reklama

Jakoś nie martwię się tym specjalnie. Sony na pewno znajdzie chwilę, żeby w najbliższej przyszłości zaprezentować „zaległe” smartfony, bo mało prawdopodobne wydaje się, by firma miała czekać z tym do przyszłomiesięcznych targów Mobile World Congress w Barcelonie. Bardziej niepokoją mnie inne wieści – dotyczące możliwego anulowania przez Sony smartfonu Xperia XZ4 Compact.

Sony Xperia XZ4 Compact (fot. @OnLeaks @CompareRaja)

Don Mesa, wicedyrektor marketingu Sony Mobile na Amerykę Północną, na szczęście nie wypowiedział się w bezpośredni sposób na temat zarzucenia planów wydawniczych w związku z „małą” Xperią, ale w jego słowach daje się wyczuć nutę zwątpienia w sens istnienia linii Compact.

Stwierdził, że Sony „przez długi czas trzymało się tej serii produktów ze względu na wygodę ich obsługi”, ale obecnie firma zgadza się z resztą branży, że „ludzie chcą teraz mieć więcej powierzchni ekranowej do przeglądania treści”. Marketingowiec zwrócił jednak uwagę na to, że „zawsze znajdzie się miejsce dla smartfonów o różnych rozmiarach”, więc w gruncie rzeczy ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, czy będziemy musieli się pożegnać z kompaktową Xperią.

Byłoby szkoda.

 

źródło: Phone Arena