Sony serio wraca do korzeni: Sony Xperia XZ4 Compact przypomina starsze Zetki z serii Compact

Sony Xperia XZ4 Compact (fot. @OnLeaks @CompareRaja)

Ostatnie zmiany w designie smartfonów Sony niespecjalnie przypadły do gustu fanom marki. Kanciaste bryły zastąpione zostały bardziej jajowatymi, przez co urządzenia tej firmy przestały przypominać starsze modele, wypuszczone na rynek kilka lat wcześniej. Japończycy najwyraźniej (w końcu) zorientowali się, że był to zły kierunek, ponieważ wszystko wskazuje na to, że powrócą do utartego przed laty schematu.

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję zobaczyć rendery Xperii XZ4 i już w tytule poświęconym im artykułu stwierdziłem, że będzie to najładniejszy flagowiec Sony od kilku lat. Cały czas podtrzymuję tę opinię, ponieważ patrząc z perspektywy czasu doszedłem do wniosku, że Xperie z serii Z miały w sobie „to coś”, szczególnie pierwsze modele z tej linii.

Reklama

Sony Xperia XZ4 będzie najładniejszym flagowcem Sony od kilku lat i pierwszym z potrójnym aparatem

Rendery Xperii XZ4 Compact, które właśnie pojawiły się w sieci, utwierdzają mnie w przekonaniu, że Sony wraca do korzeni. Widoczny na nich smartfon do złudzenia bowiem przypomina Xperię Z5 Compact, Xperię Z3 Compact i Xperię XZ1 Compact, a szczególnie te dwie ostatnie. Z uwagi na to jestem nawet w stanie przymknąć oko na nie najcieńsze ramki dookoła wyświetlacza i dość sporą grubość urządzenia.

Na razie nie wiadomo nic na temat specyfikacji Xperii XZ4 Compact. Dowiadujemy się tylko tyle, ile widać na załączonych w tym artykule grafikach. A na renderach smartfon ma pojedynczy aparat zarówno na przodzie, jak i tyle, czytnik linii papilarnych na prawej (patrząc od przodu) krawędzi, port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Obecność na pokładzie tego ostatniego jest sporym zaskoczeniem, ponieważ Sony pozbyło się go w Xperii XZ2 Compact. Czyżby więc Japończycy postanowili zrobić wyjątek i przywrócić 3,5 mm złącze słuchawkowe w najnowszej wersji kompaktowego flagowca? Nie można tego wykluczyć. Podobnie jak tego, że rendery nie są w 100% dokładne i grafik zwyczajnie się zapędził.

Serwis źródłowy podaje również, że Xperia XZ4 zostanie wyposażona w wyświetlacz o przekątnej prawie 5 cali, a cała będzie miała wymiary w przybliżeniu 139,9×66,5×9,3 mm. Dla porównania, Xperia XZ2 Compact mierzy 135x65x12,1 mm.

Przyznam, że z niecierpliwością czekam, aż w sieci pojawi się pełna specyfikacja Xperii XZ4 Compact, ponieważ smartfon szczerze mnie zauroczył. Może nie na tyle, abym go kupił, ponieważ osobiście preferuję tzw. patelnie, ale podskórnie czuję, że model ten może pomóc przyciągnąć z powrotem fanów marki, którym nie podobał się nowy design urządzeń japońskiego koncernu.

A Wam jak podoba się Sony Xperia XZ4 Compact? Jesteście za powrotem do klasyki czy uważacie, że to nie ma sensu?

Źródło: CompareRaja