Sony Xperia XZ Premium dostanie pełnoprawnego DualSIMa? (AKTUALIZACJA) | Tabletowo.pl

Sony Xperia XZ Premium dostanie pełnoprawnego DualSIMa? (AKTUALIZACJA)

Dołącz do dyskusji 0

Są trzy rodzaje polityki producentów związanych ze wsparciem dwóch kart SIM: 1) nam nie potrzeba, to i Ty mieć nie musisz, 2) hybrydowy i dziękuj, że daliśmy aż tyle oraz 3) pełnoprawny, stuprocentowy DualSIM dla ludzi pracy bądź takich, którzy z różnych względów potrzebują dwóch kart SIM o każdej porze dnia i nocy. Sony zdaje się iść tą trzecią ścieżką.

Do rzeczy. Jeśli myślisz nad flagowcem, a – jak pisałem we wstępie – aż skręca Cię na myśl o konieczności chodzenie na kompromisy, to Japończycy przybywają z odsieczą. Jak donosi serwis XperiaBlog, ich flagowa Xperia XZ Premium odda Wam do dyspozycji pełnoprawnego DualSIMa. Nie ma mowy o żadnej hybrydzie, Sony wydzieli odpowiedni slot na dwie karty, które będą stale aktywne. Paradoksalnie, nie jest to koniec dobrych wiadomości.

Aktualizacja od Sony Polska

Jak się okazuje, w interpretacji wpisu, na którym się opierałem, wkradła się mała nieścisłość. Pozwolę sobie tutaj zacytować stanowisko polskiego oddziału Sony:

W Polsce oferujemy Xperię XZ Premium u operatorów – w wersji Single SIM, a na rynku otwartym – w wersji Dual.

Wariant XZ Premium Dual SIM nie obsługuje jednocześnie dwóch kart SIM oraz gniazda kart SD. Tylko XA1 i XA1 Ultra w wersjach Dual obsługują te funkcje.

Xperia XZ Premium DualSIM ma jedno gniazdo dedykowane do karty SIM, drugie jest dzielone z kartą microSD (działają na zasadzie albo-albo). XA1 i XA1 Ultra mają podwójne gniazda sim i trzecie na microSD.

Wiele wskazuje na to, że to samo rozwiązanie ma pojawić się w dopiero co planowanych smartfonach z Japonii, a także w Xperii XA1 oraz XA1 Ultra, czyli rynkowych średniakach, które jednak zdają się mieć wszelkie szanse ku temu, aby sprzedać się całkiem nieźle. Oczywiście, taka zagrywka bynajmniej nie oznacza rezygnacji ze slotu kart SD, acz mówi się tutaj o kompromisie, efektem którego drugi slot SIM będzie mógł pełnić rolę portu na kartę pamięci SD. Trochę szkoda, że Sony nie postanowiło wydzielić gdzieś na obudowie indywidualnej przestrzeni dla kart SD, jednak – w odniesieniu do XZ Premium – 64GB to dużo miejsca.

Sony Xperia XZ Premium

Jak zapatrujecie się na taką politykę Sony? Czy w obecnych czasach DualSIM faktycznie jest nam aż tak bardzo potrzebny? A może zwykła hybryda w zupełności zaspokaja Wasze potrzeby? Koniecznie dajcie znać w komentarzach ;)

Przy okazji, testuję właśnie XZ Premium. Jeśli interesuje Was unboxing urządzenia, zapraszam.

źródło: XperiaBlog.net

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona