Sony Xperia XA2 Ultra nie jest liderem na polu mobilnej fotografii, ale złych zdjęć też nie robi | Tabletowo.pl

Sony Xperia XA2 Ultra nie jest liderem na polu mobilnej fotografii, ale złych zdjęć też nie robi

Dołącz do dyskusji 0

Sony Xperia XA2 Ultra nie jest flagowcem, więc producent nawet nie próbuje przekonywać, że robi ona zdjęcia podobnej jakości, co dużo droższe modele (obecnie kosztuje ona 1668 złotych). Mimo wszystko w tej kwestii nie może się wstydzić swoich możliwości.

Sony Xperia XA2 Ultra została wzięta na warsztat przez ekipę z DxOMark. I zanim przejdziemy do szczegółów, wypada zauważyć, że od pewnego czasu testerzy sprawdzają możliwości w zakresie fotografowania i filmowania nie tylko high-endów, ale również modeli ze średniej półki, a także nawet tych bardzo tanich, wręcz budżetowych. Mnie osobiście bardzo się ta zmiana podejścia do działalności podoba, ponieważ nawet chętniej patrzę na testy nie-flagowców.

Wyróżnikiem Sony Xperii XA2 Ultra jest podwójna kamerka na przodzie, w której pierwsze oczko ma rozdzielczość 16 Mpix, przysłonę f/2.0 i OIS (Optyczną Stabilizację Obrazu), natomiast drugie 8 Mpix, f/2.4 i obiektyw szerokokątny 120°. Ekipa DxOMark sprawdzała jednak możliwości jedynie aparatu głównego, a ten charakteryzuje się sensorem 23 Mpix, f/2.0, PDAF i nagrywaniem wideo w 4K.

Ogólnie ekipa DxOMark była zadowolona z działania aparatu głównego, lecz to raczej umiarkowany entuzjazm. Świadczy o tym punktacja: za zdjęcia smartfonowi przyznano 75 punktów, natomiast za wideo 74 punkty. To całkiem niezły wynik, bowiem plasuje go wyżej w rankingu DxOMark Mobile od cały czas dostępnego w sprzedaży iPhone’a 6 (73; 70/78), Meizu Pro 7 Plus (71; 74/65), a nawet flagowej Nokii 8 (68; 72/62).

Ocena Sony Xperii XA2 Ultra w DxOMark Mobile (fot. DxOMark)

Polecamy również:

Porównanie smartfonów w rozmiarze XXL: Sony Xperia XA1 Ultra vs Sony Xperia XA2 Ultra

Źródło: DxOMark Mobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona