Sony Xperia XA2 Ultra nie jest liderem na polu mobilnej fotografii, ale złych zdjęć też nie robi
Sony Xperia XA2 Ultra / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Sony Xperia XA2 Ultra nie jest liderem na polu mobilnej fotografii, ale złych zdjęć też nie robi

Sony Xperia XA2 Ultra nie jest flagowcem, więc producent nawet nie próbuje przekonywać, że robi ona zdjęcia podobnej jakości, co dużo droższe modele (obecnie kosztuje ona 1668 złotych). Mimo wszystko w tej kwestii nie może się wstydzić swoich możliwości.

Sony Xperia XA2 Ultra została wzięta na warsztat przez ekipę z DxOMark. I zanim przejdziemy do szczegółów, wypada zauważyć, że od pewnego czasu testerzy sprawdzają możliwości w zakresie fotografowania i filmowania nie tylko high-endów, ale również modeli ze średniej półki, a także nawet tych bardzo tanich, wręcz budżetowych. Mnie osobiście bardzo się ta zmiana podejścia do działalności podoba, ponieważ nawet chętniej patrzę na testy nie-flagowców.

Wyróżnikiem Sony Xperii XA2 Ultra jest podwójna kamerka na przodzie, w której pierwsze oczko ma rozdzielczość 16 Mpix, przysłonę f/2.0 i OIS (Optyczną Stabilizację Obrazu), natomiast drugie 8 Mpix, f/2.4 i obiektyw szerokokątny 120°. Ekipa DxOMark sprawdzała jednak możliwości jedynie aparatu głównego, a ten charakteryzuje się sensorem 23 Mpix, f/2.0, PDAF i nagrywaniem wideo w 4K.

Ogólnie ekipa DxOMark była zadowolona z działania aparatu głównego, lecz to raczej umiarkowany entuzjazm. Świadczy o tym punktacja: za zdjęcia smartfonowi przyznano 75 punktów, natomiast za wideo 74 punkty. To całkiem niezły wynik, bowiem plasuje go wyżej w rankingu DxOMark Mobile od cały czas dostępnego w sprzedaży iPhone’a 6 (73; 70/78), Meizu Pro 7 Plus (71; 74/65), a nawet flagowej Nokii 8 (68; 72/62).

Sony Xperia XA2 Ultra nie jest liderem na polu mobilnej fotografii, ale złych zdjęć też nie robi
Ocena Sony Xperii XA2 Ultra w DxOMark Mobile (fot. DxOMark)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/05/13/porownanie-smartfonow-sony-xperia-xa1-ultra-vs-xperia-xa2-ultra/

Źródło: DxOMark Mobile