Sony Xperia logo

Sony mówiło, że nie będzie nowych smartfonów w tym roku. Czyżby coś chciało ukryć?

Podczas prezentacji smartfonów Xperia 1 III, Xperia 5 III i Xperia 10 III Sony zadeklarowało, że to jedyne modele, przewidziane na ten rok. Pojawiły się jednak informacje, które temu zaprzeczają. Czyżby Japończycy starali się utrzymać jakiś projekt w ścisłej tajemnicy…?

Sony znacznie ograniczyło swoją ofertę, jeśli chodzi o smartfony. Wciąż jednak wprowadza na rynek nowe – niedawno zaprezentowało modele Xperia 1 III, Xperia 5 III i Xperia 10 III, które – według deklaracji – miały być jedynymi nowościami, planowanymi na 2021 rok. Wygląda jednak na to, że Japończycy chcą przed nami ciekawskimi oczami ukryć kolejną propozycję. I to nie byle jaką!

Sony mówiło, że nie będzie nowych smartfonów Xperia w tym roku, a tymczasem…

Jednoczesna premiera nowych modeli z serii Xperia 1 i Xperia 5 była dla nas niespodzianką, ponieważ w poprzednich latach Sony tak nie postępowało – nowa „Jedynka” prezentowana była w pierwszej połowie roku, a „Piątka” w drugiej. Analogicznej strategii trzymają się najwięksi producenci w przypadku flagowych smartfonów i zdążyliśmy już do tego przywyknąć.

„Wyprztykanie się” ze wszystkich smartfonów za jednym zamachem jest czymś wyjątkowym, niespotykanym. Okazuje się jednak, że Japończycy niekoniecznie zaprezentowali wszystkie modele, zaplanowane na 2021 rok. Według informacji, dostarczonych przez użytkownika serwisu Weibo, podpisującego się jako ZACKBUKS, możemy spodziewać się przynajmniej jeszcze jednego urządzenia.

smartfon Sony Xperia L3 smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Co ciekawe, ZACKBUKS twierdzi, że dzięki prezentacji modeli Xperia 1 III i Xperia 5 III w pierwszej połowie roku Sony „do pewnego stopnia uniknęło wpływu nowej wersji U pod koniec roku” (tłumaczenie za pomocą Tłumacza Google).

Niektórym literka „U” przywołuje na myśl serię Xperia Ultra, ale Sony przecież w przypadku większości modeli zrezygnowało z liter na rzecz cyfr (arabskich i rzymskich) – rodzynkiem pozostaje linia Xperia L, lecz Japończycy zadeklarowali, że Xperia L4 nie zadebiutuje na rynku w 2021 roku.

smartfon Sony Xperia L3 smartphone
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

W dodatku słowa, jakich używa ZACKBUKS, sugerują, że Sony może szykować kolejny, flagowy smartfon. Byłoby to tym bardziej zaskakujące, ale czy niemożliwe? Nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać na kolejne doniesienia na ten temat, bo jesteśmy żywo nim zainteresowani.