Sony Xperia Tablet S oficjalnie: Tegra 3 i Android 4.0 ICS za 399 dolarów

Rozpoczęły się targi IFA 2012 w Berlinie, a wraz z nimi fala nowych tabletów internetowych. Jako pierwsze swoje produkty zaprezentowało Sony: na oficjalnej konferencji prasowej światło dzienne ujrzały modele Sony Xperia Tablet S i VAIO Duo 11. Pierwszy z nich jest wyjątkowo interesującym urządzeniem pracującym w oparciu o system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Poza kosmetyczną zmianą nomenklatury (wcześniej tablet znany był jako Sony Xperia), wszystkie dotychczas zebrane informacje potwierdziły się. Choć na oficjalną specyfikację przyjdzie nam poczekać kilka godzin, już w tym momencie możemy powiedzieć, że nie różni się ona od tej, z którą zapoznaliśmy się kilka tygodni temu. Konfiguracja techniczna Sony Tablet S obejmuje 9,4-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, nietypową, wodoodporną obudowę, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich (aktualizacja do 4.1 Jelly Bean zostanie udostępniona, gdy producent zoptymalizuje swoje aplikacje) i port podczerwieni do sterowania wybranych modeli telewizorów z serii Sony Bravia, a także pełnowymiarowy czytnik kart pamięci SD, aparat cyfrowy 5 Mpix, kamerę internetową 1 Mpix, GPS, Bluetooth 3.0 oraz akumulator o pojemności 6000 mAh.

Co ciekawe, podczas konferencji prasowej przedstawiciel Sony skupił się nie na mocy drzemiącej pod maską Tablet S, a oprogramowaniu tabletu. Zainstalowany na urządzeniu Android 4.0 ICS został wzbogacony o kilka dodatkowych funkcji i aplikacji. Do najciekawszych należy „Tryb Gościa” pozwalający na sprecyzowanie, które aplikacje i ustawienia mają być dostępne dla użytkowników (bardzo przydatny dodatek dla wszystkich rodziców, którzy nie chcą narazić się na dodatkowe koszty związane z nieświadomymi zakupami robionymi przez pociechy), pakiet usług Sony (Play Memories, Reader, Music Unlimited, etc) i Small Apps będące skrótami do najczęściej używanych funkcji systemu.

Oprócz samego tabletu, na rynku zadebiutują także akcesoria, których zdjęcia wyciekły do sieci jakiś czas temu. Etui z superlekką klawiaturą i stojak pozwalający na korzystanie z Tablet S w pionie i w poziomie zostały wyceniona na 99,99 dolarów. Poza tymi dwoma, do portfolio dodatków dołączyły tradycyjny stojak (25 dolarów), stacja dokująca z głośnikiem (130 dolarów) i ładowarka (40 dolarów).

Najważniejsze na koniec: Sony Xperia Tablet S zadebiutuje na rynku siódmego września, ale już dziś jest dostępny w przedsprzedaży w trzech wariantach pojemnościowych: 16GB, 32GB i 64GB. Ich ceny wahają się od 399 do 599 dolarów.

via The Verge