Sony Xperia Tablet S już do kupienia w Polsce - Tabletowo.pl

Sony Xperia Tablet S już do kupienia w Polsce

Tabletowo.pl Sony Xperia Tablet S już do kupienia w Polsce Nowości

Zaprezentowany podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie, Sony Xperia Tablet S to bez wątpienia wyróżniający się na tle konkurencji tablet internetowy. Dowodem tego może być chociażby liczba sprzedanych egzemplarzy w ciągu miesiąca, sięgająca 100 000. Niestety, mimo iż od dnia jego debiutu na Starym Kontynencie minęło już ponad dwa i pół miesiąca, to w dalszym ciągu nie zawitał on oficjalnie do Polski. Wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie sytuacja ta ulegnie zmianie.

Co prawda polska premiera Sony Xperia Tablet S ma się odbyć dopiero 30 listopada bieżącego roku, jednak już teraz w asortymencie sklepu internetowego redconn pojawił się ów tablet w wersji „Wi-Fi only”. Urządzenie z 16 GB wbudowanej pamięci zostało wycenione za 1619 złotych, zaś Xperia Tablet S z 32 GB pamięci kosztuje 2099 złotych.

Gwoli przypomnienia, tablet cechujący się aluminiową, odporną na zachlapania obudową oraz eleganckim designem, został wyposażony w 9,4-calowy wyświetlacz IPS prezentujący obraz w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Natomiast za jego moc obliczeniową odpowiada czterordzeniowy układ nVidia Tegra 3 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

Na pokładzie nie zabrakło także miejsca dla 8-megapikselowego aparatu głównego z autofocusem, który umożliwia rejestrowanie materiałów wideo w jakości Full HD 1080p, kamery frontowej HD o matrycy 1 Mpix, modułu Wi-Fi w standardzie 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 3.0 z A2DP, portu podczerwieni do sterowania wybranych modeli telewizorów z serii Sony Bravia, odbiornika GPS, głośników stereo oraz akumulatora o pojemności 6000 mAh. Całość, na chwilę obecną pracuje pod kontrolą systemu Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich, jednak planowana jest aktualizacja do wersji 4.1 Jelly Bean.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona